Program 2019 | Archiv

Program 2019

Zajímavé programové body, skvělá hudba, divadlo, soutěže i prezentace studentských a neziskových organizací vás nemine ani letos. Na podrobnější informace, co Vás v pondělí 6.5. a v úterý 7.5.2019 na nádvoří olomoucké Zbrojnice, na Konviktu a v Jazz Tibet Clubu čeká, se můžete podívat níže. Bližší informace k jednotlivým bodům programu pak najdete v sekci Účinkující. Není-li uvedeno jinak, vstup na jednotlivé akce je ZDARMA

Kompletní program ke stažení zde.

6. KVĚTNA 

UMĚLECKÉ CENTRUM UP (KONVIKT) – PARKÁN

Na parkánu Konviktu vyroste v pondělí 6. května majálesový divadelní stan nabitý dvoudenním programem. Těšit se můžete na divadlo, slam poetry, improvizační battle, stand up comedy i koncerty. Dojde i na filmovou projekci pod širým nebem nebo speciální majálesovou edici oblíbeného Hospodského kvízu. K tomu Vertigo bar, chill out zóna, deky, sedací vaky, půjčovna deskovek i drobného sportovního vybavení a hlavně nádherné prostředí Konviktu. 

16:00-16:40

Studenti Dramaterapie 2. ročník

17:00-17:40

Nabalkoně – Wild(e) večer s Filipem aneb Jak je důležité míti kabaret

18:00-19:20

Slam Poetry (Bob Hýsek a koletiv)

19:30-21:00

Hospodský kvíz – Majáles UP speciál

21:00-23:00

Zaparkuj kino: Big Lebowski

23:00-02:00

Killiekrankie (koncert + afterparty)

 

JAZZ TIBET CLUB

Již několik let je dobrým zvykem, že majálesové veselí zasáhne i Jazz Tibet Club v rámci benefičního koncertu. A ani letos tomu nebude jinak. Již odpoledne se můžete těšit na Swingovou tančírnu pro všechny věkové kategorie. Na ni pak večer naváží koncerty kapel Billow a Cold Cold Nights. Vstup na swingovou tančírnu je volný, na dvojkoncert jen vstupné 70 Kč, přičemž celý výtěžek z koncertu poputuje na konto olomoucké neziskové organizace Pamatováček, která se věnuje lidem s Alzheimerovou chorobou.  

17:00-19.00

Swingová tančírna se Swingstones

19.30-20.30

Billow

21.00-22.30

Cold Cold Nights

 

BEZRUČOVY SADY

Bezručovy sady jsou nejdelší a nejmladší ze tří hlavních olomouckých parků, který je obklopený historickými hradbami. Už 6. května si zde Centrum APA chystá sportovní dopoledne pro děti se zdravotním postižením. Připravena budou stanoviště tzv. přizpůsobených sportů, které mají společný cíl – zažít radost z pohybu. 

9:00-12:00

Sportovní dopoledne s Centrem APA pro děti se zdravotním postižením

17:00-18:00

Benefiční běh Parkem za párkem

 

KAPLE BOŽÍHO TĚLA / KONVIKT

Restaurovaný historický unikát v barokním stylu, přesně to je Kaple Božího Těla, která se nachází v prostředí univerzitního Konviktu. V rámci majálesu se vám v tomto netradičním prostředí s kouzelnou atmosférou představí orchestr tvořený nadšenými hudebníky z řad studentů univerzity.

19:30 – 21:00

Orchestr UPOL

 

7. KVĚTNA

AREÁL KNIHOVNY UP / ZBROJNICE NÁDVOŘÍ

Zbrojnice je oblíbeným místem pro studium, setkávání nad knihami, na výstavách, na večerních čteních a jiných akcích. Majálesové veselí promění už 7. května nádvoří knihovny v místo plné skvělé hudby, dobrého jídla a pití a spousty dalšího zábavního programu, který rozhodně stojí za to zažít.

13:00

Korunovace královny Olomouckého majálesu UP – Eriky Stárkové a start průvodu

13:45 – 14:00

Příchod průvodu – zahájení Majálesu

14:00 – 14:50

The Complication

15:20 – 16:05

Froples

16:35 – 17:25

Erika Stárková & Band

17:50 – 18:35

Korben Dallas (SK)

19:00 – 19:50

The Atavists

20:25 – 21:25

P.S.H.

21:25 – 22:20

Fireshow Cascabel

22:20 – 23:30

Mydy Rabycad

 

BISKUPSKÉ NÁMĚSTÍ / WURMOVA

Biskupské náměstí, které se rozprostírá před budovou Tereziánské zbrojnice, ožije už v úterý 7. května prezentací studentských a neziskových organizací. Chybět nebudou kreativní workshopy, sportovně-relaxační aktivity, půjčovna deskových her, spousta dobrého jídla a pití nebo také chillout zóna, ve které si budete moci odpočinout a užívat si prosluněného majálesového veselí.

14:00 – 19:00

Interaktivní prezentace neziskových a studentských organizací

Prezentace studentských organizací tvoří již tradičně nedílnou součást našeho programu a ani letošní ročník samozřejmě nebude výjimkou. V rámci odpoledního programu hlavního majálesového dne si pro vás devatenáct studentských a jednadvacet neziskových organizací připravuje soutěžní úkoly, za jejichž splnění se můžete těšit na skvělé ceny od našich partnerů.

Workshopy – Olomoucká dílna a Chaoscompany

Chaoscompany přináší prostor pro sdílení a tvorbu současného umění. Jejich letošní workshop bude zaměřen na koláže a šablony. Nenechte si jejich program ujít a neváhejte zapojit svůj střep do pestrobarevné mozaiky. Stejně tak na majáles zavítá i Olomoucká dílna, na jejímž stánku si budete moci vlastnoručně vyrobit placky a magnetky, originální krýgly nebo třeba nerezová brčka.

Chill Out Zóna Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor & KUMO – Czech Hookah Club

Relax, pohoda a klid. Přesně to vám nabídne naše Chill Out Zóna v parku na Biskupském náměstí. Na majálesu bude od iniciativy Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor k dispozici půjčovna sportovního vybavení a zóna s deskovými hrami a KUMO – Czech Hookah Club nabídne příjemné posezení s vodními dýmkami.

Outdoorové aktivity – Bulzajz (házení seker), Centrum APA, Apokalips (Pole Dance Studio), Slackline Olomouc, University Shields Olomouc, Rekola, UP Bike, Ride2sCool, OWL Longboards nebo Graffiti jam s Ticho 762 a mnoho dalšího. 

Pro všechny chystáme na Biskupském nádvoří před budovou Zbrojnice i bohatý sportovní program, v rámci kterého si budete moci vyzkoušet nepřeberné množství aktivit. Těšit se můžete na střelbu na hokejovou branku, ukázku pomůcek pro osoby s pohybovým omezením, longboardy, chůzi po slackline a spoustu dalších zajímavých aktivit.

 

UMĚLECKÉ CENTRUM UP (KONVIKT) – PARKÁN

Na parkánu Konviktu se můžete těšit na majálesový divadelní stan nabitý dvoudenním programem. Těšit se můžete na divadlo, slam poetry, improvizační battle, stand up comedy i koncerty. Dojde i na filmovou projekci pod širým nebem nebo speciální majálesovou edici oblíbeného Hospodského kvízu. K tomu Vertigo bar, chill out zóna, deky, sedací vaky, půjčovna deskovek i drobného sportovního vybavení a hlavně nádherné prostředí Konviktu. 

15:00-16:00

Po škole: Život XYZ

16:00-16:40

Jiří Charvát: Mind-up Comedy

17:00-17:40

Géryk ft. Studnička (Comedy Underground)

18:00-20:00

Improshow: O.LI.V.Y. vs. B.I.Z.O.N.I.

20:00-22.00

Pavouk čichal salám

22:00-02.00

Afterparty s DJ’s Nic Robertson a Nebo Chekay

 

UMĚLECKÉ CENTRUM UP (KONVIKT) – DIVADELNÍ SÁL

V příjemném prostředí divadelního sálu, který najdete v nejvyšším patře Uměleckého centra UP na Konviktu, se můžete těšit na vyhlášení výsledků Literární soutěže pro studenty UP. Přijďte pogratulovat nejlepším tvůrcům z řad studentů univerzity, kteří jednou možná napíšou i bestseller.

10:00-11:15

Vyhlášení výsledků 25. ročníku Literární soutěže pro studenty UP

 

KNIHOVNA UP

Knihovna UP je oblíbeným místem pro studium, setkávání nad knihami, na výstavách, na večerních čteních a jiných akcích. Nejednomu zoufalému studentovi už zachránila život svým útočištěm a velkým výběrem studijním materiálům. 7. května se v těchto prostorách můžete těšit na soutěžní výstavu, která vznikla v rámci soutěže uspořádané organizátory Olomouckého majálesu UP. Porota na výstavu v Knihovně UP vybrala 14 snímků od čtyř studentů. Ve stejných prostorách se uskuteční i novinka letošního ročníku, kterou je Majálesový DizajnTrh, na kterém si budete moci koupit originální ruční výrobky téměř dvacítky českých výrobců.  

10:00-20:00

Výstava Iga Artist (klubovna Zmijozel, 1. patro)

13:00-19:00

Majálesový DizajnTrh (přízemí knihovny)

14:00 – 20:00

Hand poke & henna tattoo (klubovna Zmijozel, 1. patro)

16:10 – 16:30

Vernisáž výstavy soutěžních fotografií “Popkultura kolem nás” (přízemí knihovny)

 

 

KINO METROPOL

Kino Metropol je posledním klasickým kinem v Olomouci. Kino v samotném centru historické a univerzitní hanácké metropole vzniklo už v roce 1933 a v současné době je místem k setkávání a dějištěm mnoha významných kulturních akcí. Ve spolupráci s coworkingovým centrem Vault 42 pro vás v tomto ojedinělém prostoru připravujeme FuckUP Night – setkání, během kterých známé osobnosti mluví o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly.

19:00 – 21:00

FuckUP Night Olomouc vol. 3

Cena: 150 Kč, cena pro Vaultery, studenty a důchodce: 100 Kč. Vstupenky můžete zakoupit v Kině Metropol.