Outdoorové aktivity a exhibice 2019

BULZAJZ

Netradiční aktivita ve sportovním duchu, přesně to je Bulzajz – Win & Chill. Na stanovišti na majálesu vás naučí vrhat sekerou na terč a seznámí vás se svou činností a různými hrami. Zda budete pilovat trefu sekerou na terč, nebo mezi sebou soutěžit, to je jen na vás.

 

CENTRUM APA

Katedra aplikovaných pohybových aktivit na FTK UP nabídne různorodý sportovní program. Na pondělí 6. května chystá v Bezručových sadech sportovní dopoledne pro děti se zdravotním postižením. V hlavní majálesový den, 7. května, budou na svém stanovišti před Zbrojnicí seznamovat návštěvníky festivalu s vybranými sportovně-kompenzačními pomůckami pro osoby se zdravotním postižením, jako jsou tandemové kolo či handbike.

 

APOKALIPS – POLE DANCE STUDIO

Pole dance se nerovná go-go tanci u tyče. Je to fyzicky náročná aktivita, která spojuje tanec, gymnastiku a akrobacii. „Hadí ženy“, které se omotávají kolem vertikální tyče, jsou silné, ladné a pružné zároveň. Přesně takové jsou i zkušené lektorky ze studia Apokalips, které se jako první v Olomouci zaměřuje na výuku akrobatických vzdušných sportů. Nenabízí jen lekce pole dance, ale i pole fitness, ay fly training, aerial hoops, taneční lekce twerk, pole twerk či contempole. Na ukázky se můžete těšit v rámci majálesového programu.

 

SLACKLINE

Spolek lidí provozujících balancování, chůzi a skoky na popruhu nataženém mezi dvěma stromy. Jedná se o dynamický sport a moderní formu provazochodectví, při kterém se pro balancování používá vlastní tělo a v němž se zábavnou formou spojuje fyzická, psychická, individuální i komunitní stránka. Jde o zábavu pro všechny bez rozdílu. Slacklinisty můžete nejčastěji potkat ve Smetanových sadech, na majálesu je najdete na Biskupském náměstí před Zbrojnicí, kde za nimi můžete přijít a slackline si vyzkoušet na vlastní kůži.

 

UNIVERSITY SHIELDS OLOMOUC

Hokejový klub Univerzity Palackého vznikl v roce 2017. Svoji alma mater členové týmu reprezentují v Evropské univerzitní hokejové lize, na ledě se potkávají s týmy z univerzit v České republice, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Během majálesového programu si můžete se sympaťáky z univerzitního hokejového týmu nejen popovídat o jejich činnosti, ale třeba si i zastřílet na branku.

 

ZAPARKUJ

Oživení olomouckých parků a dalších zajímavých lokalit si dala za cíl společná iniciativa Univerzity Palackého, olomouckého magistrátu a Výstaviště Flora nazvaná Zaparkuj. Tancovačky, filmové projekce, sportovní aktivity, Zaparkuj fest!valy a také třeba doprovodný program Absolventského setkání UP či festivalu Fingers Up. Letní Zaparkuj sezona každoročně vytáhne ven na tisíce lidí. Letos tomu určitě nebude jinak, program se již připravuje. Na majálesu bude k dispozici půjčovna sportovního vybavení a odpočinková zóna s deskovými hrami. Zaparkujte v parku s námi!

 

CIRK ATUM

Fitness studio zabývající se nejen cirkusovou akrobacií se zaměřením např. na Aerial Silks, AirAcro, D-yogi fly, ale i cvičením pro děti či praktickými workshopy. Přijďte si některé z těchto aktivit vyzkoušet na vlastní kůži. A nebojte se, o bezpečnost se postará zkušený lektorský tým. Nebo byste snad radši pronikli do světa triku a žonglování? I to vám Cirk Atum umožní – nesmíte vynechat.

 

RINGO OLOMOUC

Ve spolupráci s organizacemi Dlažka a univerzitní iniciativou Zaparkuj vznikla v roce 2017 skupinka olomouckých nadšenců hry ringo, která se pravidelně schází v parku, aby si pro radost zahrála. A co je k takové radosti potřeba? Travnatý prostor, hřiště, síť, gumový kroužek a správná parta lidí. O tom, že o zábavu není při samotné hře nouze, se můžete přesvědčit sami. Těšíme se, že si s vámi zahrajeme přímo na majálesu. A pozor – chystáme i velký ringo turnaj ihned po majálesu! Máte tak skvělou příležitost si najít tým, nebo přijít jen tak a vyzkoušet si hru, kterou si každý zamiluje! Těší se na vás tým Ringo Olomouc!

 

ULTIMATE FRISBEE – FRKOT

Baví vás házet si diskem a chcete tomu dát větší rozměr? Chcete se naučit házet overy, banány nebo sekery, zažít spoustu zábavy a vybít přebytečnou energii? Pak je tady pro vás Ultimate frisbee. Na hřišti s koncovou zónou na každé straně hřiště hrají dva týmy po sedmi lidech. Cílem je získat více bodů než soupeř tím, že se hráčům jednoho družstva podaří „proházet“ disk za pomoci přihrávek až do soupeřovy koncové zóny. Sejdeme se na majálesu. S sebou nezapomeňte dobrou náladu a chuť zahrát si.

 

FOTBAL PRO ROZVOJ

Fotbal je celosvětovým sportovním fenoménem a i vy se můžete zapojit do iniciativy Fotbal pro rozvoj a společně kopat za lepší svět. Fotbal pro rozvoj slouží k prezentaci fair-play nejen na hřišti, ale i v celém životě. Cílem aktivit Fotbalu pro rozvoj je snaha rozvíjet hodnoty lidí, jako jsou respekt, tolerance, zodpovědnost a schopnost komunikace. Ke hře není potřeba rozhodčí, pravidla se nastavují na místě a samotní hráči na ně dohlížejí. Nikdy se nehledí na pohlaví nebo barvu kůže. Zapojit se může opravdu každý. Zelená je tráva, fotbal to je…!

 

REKOLA

Rekola jsou první český bezstanicový bikesharing. Půjčování růžových kol je jednoduché. K cestování potřebujete jen mobilní telefon a vlastní nohy jako pohon. Služba funguje přes mobilní či webovou aplikaci nebo za pomoci SMS a Messengeru. Všechny jízdy do 15 minut jsou pak zdarma díky Hellobank!

 

OWL LONGBOARDS

S láskou k ruční práci a patřičnou péčí ke kvalitnímu javorovému dřevu vyrábí hulínská značka Owl Longboards své skateboardy, longboardy, cruisery a balance boardy. Za všemi prkny s logem sovičky stojí poctivá lidská práce, na jejímž konci naleznete mimo jiné výrobky, které si budete moci zapůjčit a vyzkoušet i na stánku Owl Longboards na majálesu. Můžete se těšit na workshop, prezentaci longboardů a spoustu zábavy.