Soutěžte o ceny za více než 50 tisíc!

Majáles Univerzity Palackého nabídne celou řadu soutěžních disciplín. Můžete předvést své fotografické umění, popustit uzdu fantazie nad starými novinami nebo se snažit plnit za razítko do indexu úkoly studentských organizací. A účastníci se špetkou exhibicionismu se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí májový polibek.

Tématem fotosoutěže je Ulice v čase. „Street foto považuji za královskou disciplínu v oblasti fotografie a navíc Olomouc je pro tohle téma ideální město,“ uvedl koordinátor soutěže fotograf Jaromír Tenzo Krátký.

Zúčastnit se jí může každý, komu bude v době konání majálesu maximálně 26 let. Čím bude fotka pořízena, není omezeno, takže stačí vyrazit ven, zachytit na fotografií dění v ulicích Olomouce a snímek poslat v dobrém rozlišení a s kontaktními údaji na e-mail majalesfoto@outlook.com.

Vítězové se mohou těšit na Zoner Photostudio PRO 15, což je podle mně asi nejlepší program pro správu a editaci fotografii, který směle konkuruje Adobe balíkům. A termoska ve tvaru objektivu? To je přece sen každého fotografa,“ komentuje ceny fotosoutěže Tenzo.

Uzávěrka soutěže byla nakonec organizátory posunuta až do 30. dubna. „Aktuálně je v soutěži jedenáct fotografií, osobně jsem čekal větší zájem. Kvalita je ovšem dobrá a myslím, že porota bude mít z čeho vybírat. Ta je sestavena z lidí, kteří se věnují reportáži a také street fotografii a jedná se opravdu o špičky ve svém oboru,“ uzavírá Tenzo. Tak tedy foťte, čas ještě máte.

Líbání pod třešní i skládání z novin

Další soutěže jsou připraveny jako součásti úterního programu. „Na Horním náměstí město instaluje v rámci májových oslav třešeň a pod ní lavičku. Ještě než korunujeme krále a průvod vyrazí směr Zbrojnice, budou se moci dvojice či skupinky políbit pod touto třešní. Přitom je zvěční náš fotograf a nejlépe hodnocené páry či skupiny od nás poté obdrží příjemné ceny,“ prozradil k Májové líbací soutěži hlavní koordinátor majáles Ondřej Martínek.

Pro kreativní duše je ve spolupráci s Olomouckým deníkem přichystána ještě tvořivá soutěž. Zájemci si mohou vyrobit nevšední umělecké dílo a poslouží jim k tomu stará vydání Olomouckého deníku. Vytvořit mohou originální vzkaz či s pomocí lepidla vymodelovat zajímavou plastiku. Nejlepší dětský umělec si odnese dárkový balíček plný zajímavých odměn, nejlepší dospělý bude moci pozvat rodinu či přátele do wellness centra.

Největší soutěžní akcí ovšem bude Majálesový index. S ním budete mít možnost poznat zajímavé aktivity studentských a neziskových organizací, ale také za nasbíraná razítka získat některou z lákavých cen.

V rámci všech soutěží budeme rozdávat například volňásky na Colours of Ostrava, na koncert Jarka Nohavici v Olomouci nebo na Beerfest. Dále také permanentky na celou sezonu do Moravského divadla, na PAF, Divadelní Floru apod. Soutěžící se mohou těšit na další ceny asi za 50 tisíc korun, jako knihy, vouchery na večeře či konzumaci v klubech, bižuterii, trička, poukazy do lanového centra, laser areny nebo na paintball. Takže se určitě vyplatí zúčastnit,“ vypočetl Martínek.

Podrobnější informace o všech soutěžích naleznete ZDE.

Připravil Filip Zajíček