No Distance Paradise vydali debutovou desku. Povedla se nad očekávání, tvrdí

Vydání debutové desky je v životě každé kapely významná událost. Olomoucká indie-rocková parta No Distance Paradise pokřtí svoji prvotinu nazvanou Challenge Gravity právě dnes v klubu S-Cube. A protože basák Miši se na Majálesu UP stará o hudební program a dnešní křest za účasti spřízněných Sunshine a písničkáře Nicelanda bude zároveň i pozvánkou na majáles, nemohli jsme tuto událost nechat bez povšimnutí.

Jak jste s deskou spokojení?

Nechceme to zakřiknout, ale myslíme si, že se povedla nad očekávání. Alespoň z našeho pohledu. I když to bude znít trošku ješitně, tak jsme ji dělali hlavně pro sebe samé.

Kolik času vám práce na debutu zabrala?

Práce započaly na konci roku 2011, kdy jsme se rozhodli, že něco natočíme. Díky talentové soutěži RGM Livespace a několika úspěšným koncertům si nás všimla táborsko-pražská skupina Sunshine, se kterou jsme pak odjeli celé turné. Vyvinula se z toho i spolupráce na desce, od samého zrodu jsme ji konzultovali s kytaristou Jiřím Koubou. Velký podíl má také držitel několika Andělů Dušan Neuwerth, u kterého jsme desku dokončovali.

Který song z desky Challenge Gravity je podle tebe ten top, na který jsi opravdu pyšný? 

To se nedá takhle říct. Jsou tam samozřejmě silnější a slabší místa, ale nejde o deset songů, které by spolu nesouvisely. Navíc v okamžiku, kdy jste u vzniku od začátku až do konce, nejste ani schopni objektivně říct, co se povedlo a co ne, protože u každé věci začínáte na začátku v jiném bodě.

Očekáváte u posluchačů úspěch?

Tak v tomto chceme být dost opatrní. Nějakou reakci album samo sebou vzbudí, nějací fanoušci přibudou, to se děje už teď, přestože deska ještě nevyšla. Pro kapelu, jako jsme my, je nemít desku to nejhorší, co vás může potkat. Přijedete mezi lidi, chcete jim dát svoji tvorbu, a místo alba jim můžete dát jenom dvou/třípísňové demo. Ale “očekávat úspěch?”  Ne, neděláme hudbu účelově.

Jak se těšíte na studentský majáles ve “vašem” městě? Hrajete v Olomouci rádi?

Těšíme se moc. Mrzí nás, že nevyšlo hraní přímo na majálesu, protože křest je příliš brzy před ním. Ale hraní v Olomouci je vždycky něco speciálního. Domácí akce si poslední roky děláme sami a snažíme se, aby něčím vynikaly. Proto si zakládáme na dobrém zvuku, světelném parku a dalších výhodách pro návštěvníky. Děláme to rádi. Zejména oceňujeme, když za námi po akci lidi přijdou a chválí si, jak dobře se bavili.

Co máte v plánu v nejbližší době?

Vzhledem k tomu, v jakém chaosu probíhaly poslední týdny a měsíce, máme v plánu dát si krátký odpočinek. Ten však nebude trvat zase tak dlouho, protože 21. dubna hrajeme se Sunshine u Znojma, 27. dubna v Litovli na tradiční akci Rock3, 3. května v Karlových Varech, 9. května na dnech Evropské unie a 11. května v Táboře. No, a pak už nás čeká festivalová sezona, takže samé příjemné starosti.

Další informace najdete na http://bandzone.cz/nodistanceparadise.

Připravila Petra Hegedušová. Foto: archiv kapely