Divadlím na majálesu, tedy jsem!

Improvizace, kabaretní vystoupení a potrhlé loutky s absurdním nádechem právě vymyšleného vtipu, na to se mohou těšit v úterý 7. května návštěvníci majálesové Art stage. Šapitó v areálu Letního kina nabídne vše, co si divadelní nadšenec může přát.

„Snažili jsme se poskládat program ze souborů a skupin, které jsou spjaté s univerzitou. A sestava je to skutečně pestrá,“ uvedl koordinátor divadelního programu Jan Žůrek.

Divadlo na cucky vystoupí s kabaretním představením Groteska. Téměř už legendární inscenace plná akrobacie, pantomimy, živé hudby a loutkoherectví bude mít brzy derniéru, takže pokud jste ji ještě neviděli, neměli byste si nechat ujít jednu z posledních příležitostí ji zhlédnout.

„Díky baru, který bude v šapitó k dispozici, by diváci měli na chvíli opravdu cítit atmosféru kabaretu i v jarním odpoledni,“ láká Žůrek.

Další soubor, který se návštěvníkům Art stage představí, je improvizační skupina O.Li.V.Y. Ta se představí v Impromači, tedy zápase v improvizaci. Dva týmy, rozhodčí a krutá hra pravidel, kdy družstva improvizují proti sobě na divácké téma. Vystoupí především současní studenti univerzity, takže můžete v tomto nelítostném souboji podpořit své spolužáky.

Na své si přijdou také milovníci nevázané poezie. Původní žánr poetry slam, autorské čtení hodnocené diváky/porotou, posouvají olomoučtí slameři z Klubu slam poetry na katedře anglistiky filozofické fakulty povětšinou do poněkud odvážnější, o to však zábavnější formy – improvizace. Začíná to emocí slamera, končí emocemi v publiku.

Posledním hostem divadelní scény bude Divadlo DNO. „Jde o soubor, který se ve svém projevu pohybuje na hranici s improvizací. Díky velmi svéráznému pojetí jejich inscenací na něj chodí právě hlavně studenti,“ vysvětluje Jan Žůrek. Na hravou show pak naváže koncert kapely SEN, originálního hudebního projektu divadla.

Úterní divadelní program startuje v 15 hodin, bar bude otevřen ještě o hodinu dříve. „Šapitó bude jedním z center majálesového dění, sice trochu schované od hlavního scény, ale o to snad živější a zajímavější. Věřím, že jsme připravili zajímavou lokalitu, kam se lidé vydají,“ dodal Žůrek s tím, že po skončení oficiálního programu je připravena ještě afterparty. Naši rozmluvu pak poeticky zakončil:

“Je to místo pod širým nebem, pokud bude hezky, budeme se všichni mít moc hezky.”

Filip Zajíček, foto: Divadlo na cucky