Majáles retro anketa: Na který majáles nejraději vzpomínáte?

Abychom uzavřeli narozeninové vzpomínání na čtyři předchozí majálesy, vyhledali jsme mezi organizátory ty, kteří své jméno s Majálesem Univerzity Palackého spojili už v jeho počátku a každý rok se znovu do kolotoče schůzek, domlouvání, stavění, nervů, radosti, bourání, úklidu a vyhodnocování pouští. A co jsme jim chtěli? Odpověď na otázku, na který majáles nejraději vzpomínají a proč.

Mimochodem titulní fotka článku je také retro – pochází ze společného focení většiny týmu v roce 2013.

ondraOndřej Martínek, hlavní koordinátor

Nejraději nevzpomínám na žádný konkrétní, každý byl jedinečný. A pokud, tak spíše vzpomínám na lidi, kteří se za ty roky na jednotlivých ročnících podíleli. Na ty, kteří majálesu vtiskli tvář a dali mi důvod rok co rok pokračovat v mém snažení obnovovat tradici studentského majálesu právě v Olomouci. Za těch pět let jich mohlo být k dvěma stovkám, takže klobouček dolů před každým, kdo se kdy zapojil.

mišiJan Mišák, dramaturg hlavní hudební stage

Když se rychle zamyslím, tam určitě na dva roky nazpět, kdy jsme měli majáles dvoudenní. Podařilo se sehnat skvělé kapely na oba dny, tehdy se line-up fakt povedl. Po prvním dnu jsme navíc končili asi až o půl páté ráno a v osm nanovo. To jsme netušili, jaký překvapení nás bude v úplném závěru čekat v podobě hromadného držení bouřícího davu při finále s Pipes and Pints. Naštěstí se nikomu nic nestalo, počasí tehdy taky vyšlo a myslím, že to byl první opravdu velký majáles.

zuzkaZuzana Mimrová, guest service

Vzpomínám si dobře na každý majáles, ono při tom počtu to není tak těžké. Všechny byly skvělé a taky něčím zvláštní, u každého bych vždycky našla něco, co bylo jiné než u těch ostatních. A těžko se mi vybírá. Ale moc ráda vzpomínám na ten úplně první. Pamatuju si, jak Ondra Martínek přišel poprvé do tehdejší kanceláře Divadla Konvikt, aby nás naverboval pro divadelní stage. Tenkrát měl ještě představu majálesu bez krále, korunovace a průvodu. Byla jsem zvyklá na podobu majálesu z malého města, odkud pocházím, a tam je právě průvod stěžejním bodem programu. A tak jako mladá a horlivá studentka jsem tuhle možnost Ondrovi nabídla – a tehdy se ze mě stala koordinátorka průvodu a korunovace. A ten pocit, který jsem měla, když jsem šla za královským vozem a před sebou viděla ten dav veselých studentů v maskách a taky lidi, kteří šli kolem a smáli se na nás nebo nám mávali z oken, tak tenhle pocit, že to celé má smysl, je jedna z věcí na které ráda vzpomínám. A netýká se to samozřejmě jen průvodu, ale celého majálesu. Letos už to bude můj pátý ročník a na to, abych mohla zodpovědně zavzpomínat na všechno, co za tu dobu organizování majálesu stálo za to, bychom si museli jít na celý večer sednout někam na pivo. Díky za to, že můžu být v majálesovém týmu!

Ptal se Filip Zajíček, foto – portréty Tomáš Mikula, tým 2013 Martin Višňa