Majáles i letos s benefičním rozměrem, podpoříme Šanci Olomouc

Přestože majáles připravujeme tak, aby byl otevřený všem a pokud možno zadarmo, opět na některých místech zavádíme dobročinné vstupné, které podpoří činnost sdružení Šance Olomouc, jež pomáhá onkologicky a hematologicky nemocným dětem a jejich rodinám zvládat nelehké chvíle.

„Primárně se bude přispívat v rámci pondělního odpoledního programu v šapitó na parkánu Konviktu a později na večerních benefičních koncertech Alasdaira Bouche a Priessnitz v Jazz Tibet Clubu. Uspořádat benefici ve prospěch sdružení Šance nás napadlo při přípravách majálesu v roce 2013, letos tedy návštěvníci mohou pomoci dobré věci již potřetí,“ přiblížil benefiční rozměr majálesu jeho hlavní koordinátor Ondřej Martínek.

První mince a bankovky do dobročinné kasičky padnou v divadelním šapitó. Zde si budete moct pobesedovat s Michalem Vičarem, který spolu s Martinem Beťkem objeli svět v embéčku, či se nechat překvapit, co se vyklube z Improshow skupiny O.Li.V.Y. Možná budete odcházet jako improvizátoři. S odbitím osmé hodiny večerní vás ani na parkánu nemine hudba. V rámci majálesového setkání písničkářů Open Mic na cucky se představí se skladbami ze svého ceněného alba Velký svět Ivo Cicvárek, dále alternativní folkař z Vysokého Mýta Andrew Sychra a olomoucká kapela April The First. Každý bod programu v šapitó vás vyjde na padesát korun.

Po osmé se zaplní tóny benefičního koncertu také prostory Jazz Tibet Clubu. Na scénu se nejprve postaví britský písničkář Alasdair Bouch, který už nějaký pátek žije v Praze, po něm pak publikum vezmou do jesenických mlh Priessnitz. Vstupné do Jazz Tibetu činí 100 korun pro studenty a 150 pro nestudenty a mimo jiné zahrnuje jedinečnou možnost vzdát hold králi loňského majálesu Jaromíru 99. Jedinečnou i v tom směru, že Priessnitz mají pro letošní rok potvrzený pouze tento koncert.

Dobročinný rozměr majálesu tím ovšem ještě není zcela naplněn. V úterý, v hlavní den pětidenního studentského festivalu, najdete kasičku pro dobrovolného vstupné v areálu Korunní pevnůstky. Mezi koncerty se tak místo do fronty na pivo můžete uchýlit právě k pokladničce a přispět k dobré věci.

Sdružení Šance podporují návštěvníci Olomouckého majálesu Univerzity Palackého již od roku 2013. Tehdy se vybralo téměř 21 tisíc korun, vloni pak 25 tisíc. Stálo by za to tuto částku překonat, co vy na to? Návod je jednoduchý: slavit jaro a studentský život již od zítřka, dorazit na parkán i do Jazzu a naklonit si tak karmu na svou stranu!

Facebookové události:

Kompletní majálesový program šapitó

Benefiční Open mic na cucky

Priessnitz a Alasdair Bouch v Jazzu

Připravila Denisa Morongová, foto Martin Višňa (majáles 2013)