Anketa: Co si spojíte s číslem pět?

Ne, pětku ne? Ale ano, pětku ano! Pětka je ve spojení s majálesem číslovka takřka magická a do olomouckého života po následující týden vnese plno radosti, pohody, kultury a snad i nezapomenutelné atmosféry. Co si však s číslem pět spojujete ještě před začátkem majálesu? Zeptali jsme se pěti z vás.

MartinaMartina, PdF, učitelství pro 1. stupeň ZŠ

Když se řekne pět, vybaví se mi jedna vzpomínka z mého dětství. Byly mi čtyři roky, když můj starší bráška vymyslel skvělou a originální hru. Stačilo pouze otevřít jednu stranu manželské postele našich rodičů a na tu s rozběhem skočit tak, že se opět zavřela. Plán fungoval bezvadně, dokud jednou brácha nebyl rychlejší a mně zůstal palec v mezeře, mezi oběma stranami postele. Maminka mě pak celou cestu v sanitce uklidňovala, že mi pan doktor ten pátý prstík dá určitě zase zpátky, ale že jsem teď jako ten můj milovaný Tom a Jerry, kteří mají taky jenom čtyři prstíky. Říkala jsem si pak, že je to bez toho pátého vlastně fajn a brácha mi bude závidět. Pan doktor mi ho ale nakonec opravdu zachránil. O letošní 5. ročník Olomouckého majálesu UP taky nehodlám přijít a věřím, že bude legendární!

 

Drahoslava

Drahomíra, LF, všeobecné lékařství

S myšlenkou na číslo pět se mi jako jediná věc vybaví moje první pětka, možná dokonce i v páté třídě. Jinak to, že je to pátý majáles, zní velice lákavě, tak se tam určitě ukážu.

 

 

 

Marta

Marta, FF, muzikologie

Kromě toho, že jsme s přítelem letos oslavili pětileté výročí vztahu, nemám s číslem pět žádné zvláštní spojitosti. A i když mě za pár týdnů čekají státnice, pátý Olomoucký majáles UP si určitě nenechám ujít. Třeba budu mít vzpomínek s pětkou o něco víc.

 

 

KarolínaKarolína, FF, španělská filologie-aplikovaná ekonomie

Když se řekne pět, tak si představím Poláčkovo Bylo nás pět a Péťu Bajzu, moji dětskou lásku, a Zilvara z chudobince. Taky si ale vybavím něco méně příjemného, a to pětku ve škole, protože jsem teď ze školy úplně na nervy. Mám před sebou státnice a nevím, jestli ukončím ročník, abych k nim vůbec mohla. Takže pětka mě teď vlastně i trochu stresuje.

 

StandaStanda, profesionální maskot Majálesu UP

Vzpomněl jsem si na jeden večer, kdy jsme s kamarády chtěli trhnout rekord v tour de pub. V pátém lokále už jsme nemohli. Všichni, kromě Barbie teda, máme totiž krátké nožičky. Bylo to dost náročné na chození. Co bych chtěl ale hlavně říct – přijďte na majáles, ať nejste páté kolo u vozu. V knihovně vás příští týden stejně bude pět a půl.

 

Ptala se Denisa Morongová