Jaromír Švejdík: Předávání koruny je odpovědnost, snad nebude afterpárty dlouhá

Rok se s rokem sešel a loňský král majálesu, zpěvák a výtvarník Jaromír Švejdík aka Jaromír 99, bude muset předat korunu svému nástupci. Než k tomu však dojde, odehraje dnes s kapelou Priessnitz benefiční koncert v Jazz Tibet Clubu, jehož výtěžek podpoří sdružení Šance. Během majálesu ho pak uvidíme ještě na pódiu s Kašpárkem v rohlíku. Jelikož má Jaromír 99 k Olomouci vřelý vztah, zeptali jsme se ho na pět otázek. Odpovídal ve vaně.

Jak se ti po celý rok kralovalo?

Ve své podstatě jsem anarchista, takže jsem tomu nechal volný průběh. Párkrát jsem během roku v Olomouci byl a nepozoroval jsem žádný zásadní změny, pořád je to krásný a příjemný město, ve kterém bych v příštím životě chtěl žít.

Jak se těšíš na majáles, koncert v Jazz Tibet Clubu a afterpárty?

Je to vlastně náš jediný letošní oficiální koncert, takže bych se asi měl těšit, ale mám trému už teď, takže se těším spíš na tu afterpárty.

Už jsi někomu předával korunu či ocenění, nebo to bude poprvé?

Určitě jsem někde něco někomu předával, ale popravdě si už nevzpomínám. Je to pro mě velká odpovědnost, tak doufám, že ta afterpárty nebude moc dlouhá.

Na koncertech už s Priessnitz hrajete nové skladby, plánujete nové album?  

Nové písně jsme testovali na koncertech minulý rok. Myslím, že fungují dobře, ale jestli je někdy nahrajeme, to teď nevím.

Všiml jsem si, že jste společně se synem sekli trávu. Kdo z vás je lepší zahradník?

Určitě já. Už proto, že za komunistů jsem se tím živil.

 

O majálesové benefici se můžete více dočíst zde

Ptal se Tomáš Krejčiřík, foto Martin Višňa