Erika převzala plameňáka a začala kralovat, byla (a bude) to zábava

Nová královna olomouckého majálesu se ujala vlády. Herečka a zpěvačka Erika Stárková převzala v úterý na nádvoří Zbrojnice všechny potřebné insignie včetně dvou novinek: plameňáka a ježka. Na pódiu se s ní objevili například herečka Ivana Plíhalová, fotograf Jindřich Štreit, profesor Josef Jařab či rektor Jaroslav Miller.

„Jděte cestou své duše a svého srdce, a to bez ohledu na to, co si o vás druzí pomyslí. Zahoďte kompasy a buzoly a kráčejte s hlavou vzpřímenou do oblak. Nezapomínejte na to, že se opíráte o matku Zemi, to je ta největší královna,“ řekla na korunovaci. „Zábava nebude jen dnes, ale bude několik let,“ dodala.

Poté ji blankytně modrý kabriolet Škoda Felicia z roku 1960 vezl v čele majálesového průvodu, který obešel Horní náměstí a za pokřiků „Dycky Olomouc“ se vrátil na místo činu, kde byly zvoleny nejlepší masky. Královna Erika mohla usednout na její speciální trůn z knih, který pak přenechala k focení ostatním.

Poté už začaly na Zbrojnici koncerty prvních kapel. Později odpoledne návštěvníky nalákala do Knihovny UP vernisáž výstavy Popkultura kolem nás, ti si tam mohli prohlédnout také výrobky na stáncích DizajnTrhu. Stánky byly samozřejmě i před Zbrojnici, na nich svou činnost prezentovali až do 19 hodin neziskové a studentské organizace. Na parkánu Konviktu se lidé bavili divadlem, improvizačním battlem a stand up comedy.

Večer už se začala Zbrojnice zaplňovat. Line-up byl navýsost skvělý, po početných Korben Dallas rozhýbali dav energičtí The Atavists, fanoušci rapu si si užili P.S.H. a vše ukončila show elektro-tanečních Mydy Rabycad. Komu to nestačilo, vyřádil se na afterparty s DJi Nicem Robertsonem a Nebo Chekay.

Snad jste si to užili, stejně jako my. Děkujeme vám moc za účast!

 

Napsali o nás:

Olomoucká drbna, Žurnál Online, Hanácký večerníkOlomoucký deník, ČTK, olomouc.cz