2020: Deset let s Olomouckým majálesem. Sfouknout svíčku přijedou Pipes & Pints, Berenika Kohoutová či The Tap Tap

Duch majálesu žije! Z majálesů se v Česku sice čím dál více stává byznys, ale výjimky ctící tradici se stále najdou. Třeba v Olomouci, kde se na Univerzitě Palackého již podesáté uskuteční majáles, který připravují studenti pro studenty a který stále drží vstupné na nule. A protože narozeniny bývají častokrát nevyzpytatelné a potrhlé, rozhodl se i Olomoucký majáles pojmout své desátiny v pestrém a nespoutaném stylu.

Ve dnech 6.–7. května se to bude v Olomouci hemžit tisíci studenty, kteří budou přebíhat mezi koncerty, divadlem, filmy, workshopy, outdoorovými aktivitami a prezentacemi studentských a neziskových organizací. Největší pozornost přirozeně jako vždy přitáhne hudba. Hlavní stage opět vyroste na nádvoří univerzitní knihovny ve Zbrojnici, alternativci a milovníci divadla pak najdou místo zaslíbené v šapitó v Bezručových sadech.

Olomoucký majáles se rozhodl své desáté narozeniny oslavit například s Pipes & Pints, kteří již před několika lety jednou Olomoucký majáles přivedli do varu a letos to s jejich dichotomií punk/dudy nebude jiné. Popřát k narozeninám přijede i holka roku Berenika Kohoutová, která už má repertoár dávno našlapaný tak, že se s ní dá dělat mnohem více než jen Stojky. Gratulovat budou také odzbrojující The Tap Tap se svými chytlavými rytmy, rýmy a neodolatelnou dávkou sebeironie. I ty nejprkennější povahy pak roztančí Brass Avenue, kteří na své trumpety a další žesťové nástroje přehrají největší rádiové hity od Michaela Jacksona po Eda Sheerana. A kdo by rád něco klubovějšího, tomu udělají radost záměrně osmdesátkově přeslazení Bert & Friends či zasněnější dreampopoví Tolstoys ze Slovenska.  

Několik es přitom mají organizátoři ještě v rukávu. Takže si prozatím poznačte datum do diářů, připravte narozeninové čepičky a mějte oči na šťopkách. Už brzy vám představíme další body programu, jméno krále i organizaci, na jejíž podporu se bude konat tradiční majálesová benefice. Desátý Olomoucký majáles UP bude 10/1