Dejte si do těla s majálesem: na schodech, při famfrpálu nebo na koloběžkách

Nejen o koncertech, divadelních představeních a dalších kulturních záležitostech bude majálesový týden. Myslíme totiž i na vaše těla a majálesová nabídka je tak doslova narva(l)ná také nejrůznějšími sportovními a outdoorovými aktivitami. Posuďte sami.  

Několik tipů vybrala koordinátorka majálesového outdooru Bára Kristová. „Doporučuji bumperbally, to je super věc na vyblbnutí se. Venkovního programu se zúčastní i klub Slackline Olomouc, který bude nejen předvádět triky, ale také učit chůzi, rovnováhu a pohyb po lajnách. Třešničkou na dortu pak bude ve čtvrtek sjezd ze Svatého Kopečku na koloběžkách po trase dlouhé přes 20 km,” vyjmenovala Kristová.

Její parťák Jan Klega ještě zmínil Centrum aplikovaných pohybových aktivit, fungující při fakultě tělesné kultury. „Prezentace Centra APA nabídne jedinečnou příležitost vyzkoušet si monoski, speciální lyži pro handicapované, zahrát si bocciu, což je paralympijský sport podobný pétanque, nebo projet se na invalidních vozících a tandemových kolech,” uvedl Klega.

To ale ani zdaleka není vše. Jen během hlavního majálesového odpoledne v Bezručových sadech si budete moci vyzkoušet také potterovský famfrpál, přičemž v trošku mudlovské verzi se nemusíte bát pádu z koštěte z výšky. Pokud jste spíše příznivci klasických sportů, můžete si zazávodit s portálem Radost z pohybu, který připravil výběh Michalských schodů. Vybíhat se bude v průběhu celého odpoledne, má jít ale hlavně o zábavu, takže můžete do schodů vyrazit klidně v kostýmu z průvodu. No kdo by si nechtěl dát 110 schodů nahoru a zase dolů jen tak pro radost?

V úterý můžete také zkusit změnit sebe a svět k lepšímu se skupinou SebeRevolta, zdolat překážky připravené Lanovým centrem Proud nebo si třeba po parku „zageokešit” s Buď geo…

Středeční odpoledne pak můžete trávit společně s týmem iniciativy Zaparkuj a dalšími v Bezručových sadech, kde si po pikniku s ESN můžete zahrát stále populárnější discgolf či fotbal pro rozvoj, zacvičit si powerjógu, vyjet na cyklo-foto-jízdu s Bajkazylem a s večerem pak rozvlnit boky na tancovačce u piána.

Tancovačka, tentokrát latinskoamerická, je připravena i na čtvrteční večer, ještě předtím ale můžete vyrazit na výše zmíněné koloběžky. U Fojtství na Svatém Kopečku si je vypůjčíte a dole ve městě vrátíte, nikdo po vás nebude chtít odrážet se zpět nahoru. A pokud nebudete mít dost, můžete ještě v pátek večer vyrazit na procházku po zoo.

Ale ani tak to není vše, co na vás z majálesového pohybu čeká…

Připravila Petra Hegedüšová, foto Martin Višňa