Od námořnictva ke kapele? Dlouhý příběh, tvrdí Adrian T. Bell

Před lety byl navigačním důstojníkem v britském námořnictvu, později vystudoval krajinnou architekturu. Zpěvák s charakteristickým basbarytonem Adrian T. Bell z britského Newcastlu teď se svou rodinou žije v Praze. V padesáti vydal první sólové album Different World, se kterým se stal vítězem ceny české hudební kritiky Apollo za rok 2014.

Desku, která obsahuje příběhy o dozrávání, milování, pádech a vstávání či soukromých revolucích, představí na hlavní majálesové stage na Korunní pevnůstce. Nejen o albu, ale i o Olomouci je pak následující interview.

Na čem teď pracuješ?

Připravuji se na natáčení další sólové desky, do studia půjdu už za pár dnů. Taky dokončujeme novou desku s The Prostitutes.

Co bylo hlavním důvodem, že jsi nahrál sólové album?

Měl jsem plno nápadů, které se stylem nehodily k The Prostitutes. Tak jsem si řekl, že je škoda jich nevyužít. Navíc jsem chtěl vědět, jestli to dokážu.

Na desce se podílel britský producent Michael Rendall, který spolupracoval například s Killing Joke nebo Paulem McCartneym. Jak jsi se k němu dostal a jak se ti s ním pracovalo?

Michael byl zvukový inženýr producenta Youtha z Killing Joke, se kterým jsme pracovali na zatím poslední desce The Prostitutes Deaf To The Call. Mike má vlastní produkční ambice a je velmi šikovný. Práce s ním byla báječná. Tvrdá, ale zároveň velmi profesionální.

Klip k písni Realize natočila tvá čtrnáctiletá dcera Sophie. Kde vznikl?

Záběry pořídila na Korsice na svůj iPad. Vymyslela pár scén, tak jsme je natočili. Poté jsem požádal kamaráda Tadeáše Haagera, zda by je upravil. Použili jsme pár filtrů a nakonec to vypadalo tak dobře, že z toho vznikl oficiální videoklip.

Jak jsi se dostal od námořnictva ke krajinné architektuře? A k hraní v kapele?

To je moc dlouhý příběh (smích).

Navštěvuješ rodný Newcastle?

Většinou tak dvakrát do roka.

S The Prostitutes jste už v Olomouci hráli. Jak na to vzpomínáš?

Dvakrát jsme koncertovali v Jazz Tibet Clubu a vždycky tam byla supr atmosféra. Do Olomouce se těšíme.

 

Adrian T. Bell zahraje s kapelou v úterý 5. května od 18 hodin na hlavní stage v areálu Korunní pevnůstky.

Ptal se Tomáš Krejčiřík, foto Jana Zvolánková