Anketa: Co je pro vás majáles? A váš oblíbený komiks?

Hlas studentský, hlas boží, minimálně v případě majálesu to platí stoprocentně. Takže jsme vyrazili do univerzitních kuloárů a zeptali se našich/vašich kolegů, co pro ně majáles znamená a také jaká je jejich oblíbená komiksová postava, když už máme to komiksové téma. A co oni/vy na to?


Ondřej Švec

anketa-svecFF, kulturální studia – filmová věda

Vybaví se mi moje zelené tričko z roku 2007, na kterém je kytička a ženská. Nosím ho vždycky v metru a všichni na mě koukají jako na blázna. Popravdě jsem myslel, že majáles je jen v Praze, to se moc omlouvám. Ale v Praze jsem vždycky chodil, protože to bývalo někde v centru a v té době tam ještě hrály dobré kapely. Až ex post jsem se dozvěděl, že je to studentská akce, která má historickou tradici. Moje oblíbená komiksová postava je Batman.

anketa-fillingerovaZuzana Fillingerová

PdF, speciální pedagogika

Majáles je pro mě jeden den v roce, zároveň party na různých místech po městě. Taky spoustu příprav a řešení věcí. Zatím ale nevím, jestli se letošního ročníku zúčastním, snad stihnu alespoň jednu aktivitu. Oblíbená komiksová postava? To mě napadá asi taková moucha s obříma očima, co je vždycky naštvaná, protože ji vždycky někdo podělá. Ale bojuje s tím!  Je fakt zábavná.

anketa-bohunskaMonika Bohunská

FTK, aplikované pohybové aktivity

Majáles je pro mě mnoho mladých, chytrých a nádherných lidí pohromadě oslavujících krásy vysokoškolského života. Jediné komiksy, který jsem kdy četla, byly klasicky Foglarovy Rychlé šípy. Upřednostňuji knihy.

Anna Niedobová

FF, anglická filologie

Majáles jsou pro mě koncerty a letos na něj určitě půjdu. Moje oblíbená postava je Green Lantern.

Romana Sedláčková

FF, anglická filologie

Majáles mi evokuje začátek léta, studentskou pohodu, i když je to taky začátek zkouškového. Ale vždycky si ho užívám, takže se na něj chystám i letos. Komiksu úplně tak neholduji, ale jelikož moje spolubydlící kreslí komiksy, tak mě do toho občas zatáhne. Její oblíbená postava je Batman, tak moje asi taky.

Adam Petrásek

FF, anglická filologie

Když se řekne Majáles, tak se mi vybaví pivko, rum, samý alkohol, špatné ráno druhý den, potom samozřejmě polívka na spravení. Na majáles půjdu, nevynechám takovou akci, to se nehodí. Komiksy mě úplně neberou, takže oblíbeného hrdinu nemám.

anketa-ff

Ptali se: Denisa Morongová, Filip Zajíček a Michal Šmíd