Alternativní zážitky: Slepí křováci nebo Vložte kočku

Hlavní majálesové scény na Zbrojnici a pevnůstce sice nabízejí pěkný průřez hudebními žánry, máme pro vás ale ještě další možnost. Line-up středeční alternativní Art stage tvoří pětice interpretů, kteří se svou nevšední tvorbou postarají o nezapomenutelnou atmosféru. Těžko je lze definovat; je v tom trochu elektroniky, folku, dost písničkářství, kabaretu a hlavně hudby, na kterou si jistě zatančíte.

„Mezi interprety je dost punkerů, kterým jde hlavně o to, zahrát si a vytvořit něco nového. Podle nás se jim to daří, dělají to dobře, lidi to baví. Navíc spousta z nich byla v Olomouci jednou, dvakrát, takže je to čerstvé maso,“ uvedla Jana Fryzelková, která má spolu s Jaromírem Krátkým program alternativní scény v letním kině na starosti.

Jako první se představí olomoucká kapela Fly Tomorrow, hrající vlastní tvorbu v rytmu rocku a blues kořeněnou foukací harmonikou. S harmonikou tahací pro změnu dorazí Dan Vertígo, brněnský floutek-písničkář, který čerstvě obsadil druhé místo na jihomoravské Portě s písní Řekni drogám ne! Pořádná dávka alternativy přijde s černobílým kabaretem Kursk.sk a přeslechnout byste rozhodně neměli také elektronickou partu Vložte kočku, o které se tvrdí, že tvoří alternativní mainstream v opravdickém undergroundu. O hudební odvaz se po nich postarají ještě Slepí křováci.

Pokud rádi namáháte své mozkové závity, můžete se po skončení živých koncertů zúčastnit filmové kvízu pro celou rodinu od Pastiche Filmz. Koho by filmové přemýšlení příliš nebavilo, může na baru počkat na afterparty s dj Endeekem, která se rozjede ve 22 hodin v hospůdce Hoblina a která majálesový maraton na letním kině uzavře.

Petra Hegedušová, foto: archiv kapely Vložte kočku