Ve zdravém těle zdravý duch. Majáles nabídne dvě desítky outdoorových aktivit

Majáles je plný zábavy. Posloucháte hudbu, tančíte, občas něco zakousnete, spláchnete to pivkem, koupíte si nějaký zajímavý ručně dělaný výrobek, zúčastníte se workshopu… Všechno je to pohoda. Ale co když máte rádi sport, vzrušení a adrenalin? Po dva dny se v Bezručových sadech určitě vyřádíte i vy!

Archery Tag
Hra podobná paintballu nebo airsoftu, ovšem s tím rozdílem, že v hlavní roli jsou luky a šípy s pěnovým zakončením. Jedná se o hru plnou adrenalinu, která prověří vaši rychlost, přesnost a pozornost. Dvě družstva se pohybují po vybraném prostoru a společně se snaží dojít vítězství. Chrániče jsou samozřejmě nezbytné – při Archery Tagu vás ochrání maska a brýle. Hrát se bude ve středu odpoledne na plácku u hradeb. O všechno se postará náš partner Archery Arena.

Ringomajales2015-vyber-26
Pokud vás neláká střílení po kamarádech a máte raději tvořivou a kombinační hru, je ringo ideální volbou. Celého turnaje se může zúčastnit maximálně osm týmů, v nichž musí být minimálně jeden hráč. Týmy se následně rozlosují do dvou skupin. V úterý si to rozdají systémem každý s každým na dvou hřištích, jež poskytla přerovská organizace Dlažka. Ve středu budou hřiště volně přístupná ostatním zájemcům k volné hře a zábavě.

Famfrpál
Také vás zaujal kouzelnický sport z Harryho Pottera? A co když vám řekneme, že si ho můžete vyzkoušet na vlastní kůži? Přijďte si v úterý do Bezručových sadů chytit zlatonku!

Centrum aplikovaný pohybových aktivit
Centrum APA si připravilo speciální pohybově-kompenzační pomůcky, jako jsou monoski, tříkolka, mechanický vozík, ozvučený míč a mnoho dalších propriet, které si samozřejmě budete moci vyzkoušet.

Asociace studentů tělesné kultury
V úterý si pod záštitou tohoto nového studentského spolku můžete zaskočit na besedu s extrémním sportovcem Pavlem Paloncým a ve středu si se studenty můžete vyzkoušet acrojógu či cvičení v šálách.

Celkem se 3. a 4. května můžete těšit na více než dvacet různých outdoorových aktivit! Od lanových aktivit s Lanovým centrem PROUD či Slackline Olomouc, přes koloběžky RideOn, bumper bally či longboardy až po pole dance se studiem Apokalips nebo frisbee.

TEXT: Klára Pivovarová | FOTO: archiv UP