Soutěžte s námi o spoustu zajímavých cen

Majálesové soutěže jsou neodmyslitelnou festivalovou tradicí. Letošní ročník rozhodně nebude výjimkou, a tak si návštěvníci festivalu můžou užít klání o nejlepší masku alegorického průvodu nebo se za splněné úkoly od studentských a neziskových organizací zařadit do slosování o hodnotné ceny.

Vyplň svou vkladní knížku

Osmého majálesu se bude účastnit přes 30 studentských a neziskových organizací, které budou interaktivní formou představovat svou činnost. Každý stánek návštěvníkům nabídne hru, test nebo jinou aktivitu, za jejíž splnění dostane návštěvník zápis do své vlastní vkladní knížky. V případě, že nasbírá dostatečný počet známek, se může zařadit do slosování o hodnotné ceny.

Letošní téma „ČeskosLOVEnsko aneb 100 let spolu“ se nepromítne jen ve vkladní knížce, která bude k dostání na infostánku, ale také přímo na stanovištích daných organizací. U spolků nepůjde přitom pouze o plnění úkolů, nýbrž se seznámíte i s jejich činností a aktivitami nebo si třeba popovídáte s jejich členy.

Nasaďte s námi korunu králi a soutěžte o nejlepší masky v průvodu

Protože tradice se mají dodržovat, nebude ani letos chybět alegorický průvod olomouckým centrem s korunovací majálesového krále. Celé procesí bude samozřejmě stylizované do letošního tématu.

Průvod, který bude zároveň kláním o nejlepší masku z dob první republiky, odstartuje ve středu ve 12:45 hodin z nádvoří Zbrojnice na Biskupském náměstí. Alegorická přehlídka poputuje skrz centrum až na Horní náměstí, kde se uskuteční korunovace nového krále – zpěváka a skladatele DAVIDA KOLLERA. Ten převezme cca ve 13:10 žezlo z rukou úřadující královny Heleny Sedláčkové. Celou korunovaci stvrdíme zpěvem československé hymny, o kterou se spolu s námi postará vpravdě početný sbor. Dále se – již s novým králem v čele – přesuneme do Bezručových sadů, kde budou naší odbornou porotou oceněni nejlepší kreativci, kteří se na procházku městem zahalí do prvorepublikového hávu. Na desítku nejlepších masek čekají hodnotné ceny.

Text: Lucie Kačerová