Majálesový warm-up potěší filmové nadšence i soutěživé duše

 

Pro všechny příznivce, kteří už se nemůžou majálesového veselí dočkat, máme dobré zprávy. V předvečer festivalu se totiž můžete těšit na majálesový warm-up, který nabídne promítání pod širým nebem a hospodský kvíz.

Úterní program odstartuje v 18:00, kdy návštěvníky čeká speciální díl hospodského kvízu. Celé klání se bude tematicky zaměřovat na Olomouc, Univerzitu Palackého a Československo. Nebudou chybět klasické otázky, hudební kolo ani poznávačky a tipovačky. U Mauzolea v Bezručových sadech se utkají šestičlenné týmy o ceny z UPointu nebo třeba  Premiere Cinemas Olomouc. Startovné je 40 Kč na osobu a veškerý výtěžek poputuje na letošní majálesovou benefici, která podpoří projekt Paměť národa.

Ve 21:00 naváže na vědomostní zábavu filmová projekce pod širým nebem. Na plátně poběží česká klasika. Kultovní sci-fi komedie z dílny Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela. Přijďte si zpříjemnit státní svátek příběhem, ve kterém neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si ani zdejší policie neví rady.

O uhašení žízně se postará starý známý Vertigo bar. A myslíme i na počasí. V případě deště jsme připraveni na mokrou variantu.

Text: Lucie Kačerová