Smetanovy sady roztancovala Salsa a Bezručovy se vrátily do školních lavic

Předešlý den uplynula další část studentských oslav jara. Na pořadu dne byl snímek, který uvádí podtitul celého letošního ročníku.

Olomoucký Majáles se ve čtvrtek díky projektu Zaparkuj vrhl do víru tance a zavzpomínal na dobu, kdy v lavicích nechyběly kalamáře. Velká SALSA & LATINO tancovačka v altánu ve Smetanových sadech přivítala na sto příznivců karibských a jihoamerických rytmů. Bezručovými sady se po setmění nesl smích více než dvou set diváků, kteří si přišli vychutnat film Škola základ života, uvádí Jan Klega, který se stará o chod programu majálesu v obou parcích. Zaparkuj zóna v Bezručových sadech nabídla také lekce Powerjogy a Pilatestancovačka

Zítra čeká návštěvníky Olomouckého majálesu závěrečný den a program opět nabízí široký výběr událostí. Od půl deváté ráno se můžete podívat mezi bunkry a větrníky na Majálesovém větrání. Se svačinou buďte připraveni na hlavním nádraží, kde se celá akce odstartuje. V jednu hodinu po poledni se pak ve Smetanových sadech uskuteční oblíbený běžecký závod Barvám neutečeš a organizátoři opět slibují pestrou trať a duhu na vašem startovním trikotu. Od dvou hodin se v Pevnosti poznání koná autorské čtení, kde se představí Martin Šinkovský a jeho Kouzelný svět Vincenta a Bódi.

TEXT : Jan Verner | FOTO: Petr Klempa