S jakou literární postavou byste se rádi setkali nad šálkem kávy nebo u sklenice piva?

 

Markéta Michutová | Biologie a geografie

Nejraději bych se potkala s doktorem Vlachem ze Saturnina. Naučil mě inteligentně urážet lidi a za to si ho cením. Určitě bych ho pozvala na čtyři velké a jedno malé pivo.

Konstantinos Tsivos | Filozofie a kulturní antropologie

Já bych rád zašel na pivo s Medvídkem Pů. Nejlepší by bylo, kdybych si s ním mohl domluvit pravidelná sezení, aby mě nadobro dostal z jakýchkoliv špatných nálad.

Karolína Menoušková | Anglický jazyk a výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělání

Já bych ráda zašla na čaj o páté, a to s Fitzwilliamem Darcym. Představa, že piji čaj s takovým gentlemanem v 19. století, je velmi zrušující.

Mgr. Alena Rošková | katedra aplikované lingvistiky

Na kávu bych zašla s panem Kaplanem, který “má třídu stále rád”, ze skvělé knihy Leo Rostena (s brilantním překladem Antonína Přidala).  S panem Kaplanem bych se podělila o slovní hříčky, které vznikají, když se člověk snaží naučit nějaký cizí jazyk. Popovídala bych si s ním o polštině a Polácích v New Yorku a tak vůbec, jak jde život…

Mgr. Karel Páral | katedra žurnalistiky

Na kávu bych zašel s hlavní postavou Hrabalových Postřižin. Manželka správce pivovaru by ale pravděpodobně tak jako tak dala přednost pivu. Takovou změnu výběru z nápojového lístku bych určitě rád akceptoval.

doc. PhDr. Irena Sobotková, CSc. | katedra psychologie

Ráda čtu biografickou literaturu. Zajímají mě skutečné životy zajímavých lidí, hlavně umělců, například výtvarníků nebo hudebníků. V poslední době mě zaujal životopis Freddieho Mercuryho. Byl to excentrický člověk a myslím, že mnoho lidí ho dnes vnímá povrchně, s předsudky. Ráda bych s ním zašla na drink a popovídala si, ačkoli vím, že vůči cizím byl rezervovaný až plachý.