Na Majálesu zahrají hudebníci nominovaní na Ceny Anděl 2017

Nikdo v to už pomalu ani nedoufal, ale povedlo se. Ceny Anděl jsou zachráněny. Nominovaní umělci tak mohou nakonec i letos usilovat o sošky udělované Akademií populární hudby.  

Letošní ročník hudebních cen počtem nominací ovládla Lenny. Dalšími jmény, která mohou sošku na konci května v pražském Lucerna Music Baru získat jsou například Prago Union, Jelen, ale také Jananas, Thom Artway nebo David Stypka. A právě poslední tři jmenované, jak už jistě sami dobře víte, můžete slyšet začátkem května na letošním Majálesu.

David Stypka & Bandjeez jsou nominovaní v kategorii objev roku. „Byli jsme překvapení všichni a máme z toho velkou radost. Čteme tuto zprávu tak, že si poměrně dost lidí, kteří se zabývají muzikou myslí, že ta naše stojí za poslech, a to je jednoznačně fajn. Spolu s námi je nominován i Thom Artway a úžasně šikovní kluci z Light&Love, což ve výsledku znamená, že budu mít radost, ať už bude objeven kdokoli,“ uvedl k nominacím David.

Artway má nominace hned dvě, mimo již zmiňovaný objev bude usilovat také o titul zpěvák roku. „Byl jsem velmi překvapen, jelikož je to prestižní anketa a tento rok se tam sešla velmi zajímavá jména. Je příjemné sledovat, že ta moje hudba zajímá i lidi z řad akademiků. Nicméně stěžejním signálem vždycky bude hudba, kterou dělám,“ dodal Artway.

Hudební uskupení Jananas pak získalo nominaci do kategorie videoklip roku. Co tomu říkají? „Nominaci jsme rozhodně nečekali, ale jsme si jistí, že mít doma mosazné těžítko, by si přál každý…“

Nám tedy nezbývá než popřát trojici interpretů hodně štěstí a těšit se, co předvedou v Olomouci.

Foto: Thom Artway, David Stypka & Bandjeez | Video: Jananas | Text: Lucie Kačerová