Outdoorové aktivity a exhibice 2016

Stejně jako v loňském roce jsme pro vás připravili spousty outdoorových a sportovních aktivit, které najdete především v úterý 3. a ve středu 4. května v Bezručových sadech. Neb i tělocviku je potřeba aneb Ve zdravém těle, zdravý duch!

 

AKADEMIK SPORT CENTRUM

akademikAkademik sport centrum UP je univerzitní zařízení, které zajišťuje sportovní a jiné volnočasové programy studentům, zaměstnancům a veřejnosti. Základem jsou pravidelné sportovní programy čítající bezmála 40 sportovních aktivit zahrnující aerobní cvičení, sportovní hry, relaxační cvičení, tance a bojová umění. Akademik centrum dále organizuje pobytové sportovní letní a zimní kurzy se zaměřením na lyže, snowboard, telemark, skialpinismus, sněžnice, lezení na cvičných skálách, vodácké kurzy, cyklo výlety, in-line… 

 

APOKALIPS POLE DANCE STUDIO apokalips

Pole dance se nerovná go-go tanci u tyče. Je to fyzicky náročná aktivita, která spojuje tanec, gymnastiku a akrobacii. „Hadí ženy“, které se omotávají kolem vertikální tyče, jsou silné, ladné a pružné zároveň. Přesně takové jsou i zkušené lektorky ze studia Apokalips, které se jako první v Olomouci zaměřují na výuku akrobatických vzdušných sportů. Studio nenabízí pouze lekce pole dance, ale i pole fitness, ay fly training, aerial hoops, taneční lekce twerk, pole twerk, contempole a mnoho dalších. Na ukázky se můžete těšit v rámci majálesového programu. 

 

ARCHERY ARENA Archery Arena

Archery Arena ze Šternberka nabízí nevšední zážitek ve hře zvané Archery Tag. Souboj dvou týmů prověří dokonale vaše fyzické schopnosti i dovednosti a k tomu přidá řádnou dávku adrenalinu. Archery Tag je v České republice novinkou, ale rychle nabírá na popularitě. Lukostřeleckou bitvu si v Bezručových sadech na majálesu užijete zcela zdarma. Zážitek, na který jen tak nezapomenete! 

 

ASOCIACE STUDENTŮ TĚLESNÉ KULTURY ASTK

Nedávno vzniklý spolek studentů fakulty tělesné kultury, jehož členy spojuje láska k tělesnému pohybu. Mezi hlavní působnosti v oboru se řadí: organizování besed, setkání se zajímavými sportovci, vytváření pohybových programů pro děti i dospělé či přibližování zážitků z pohybu prostřednictvím různých workshopů široké veřejnosti. Úterní beseda, středeční acrojóga a další aktivity spojené s chill-out zónou, to vše si budete moct náležitě užít. 

 

CENTRUM APA centrumapa

Hlavním smyslem Centra APA, které působí od roku 2011 při katedře aplikovaných pohybových aktivit na Fakultě tělesné kultury UP, je podpora celospolečenské integrace osob se speciálními vzdělávacími potřebami, nejčastěji se zdravotním postižením, do majoritní společnosti s cílem jejich socializace za využití sportu, tělesné výchovy a volnočasových aktivit. Na majálesu si budete moci vyzkoušet některé z pomůcek, například sportovní vozíčky nebo speciální koloběžky. V pondělí navíc Centrum APA pořádá sportovní odpoledne pro uživatele a zájemce služeb SPOLU Olomouc.

 

CENTRUM POHYBU OLOMOUC Centrum pohybu OL

Centrum pohybu Olomouc aneb cvičení pro každého nabízí pohybové aktivity pro děti, fitness pro dospělé, seniory a díky bezbariérovým tělocvičnám i pro osoby s postižením. Z široké nabídky programů, lekcí, individuálních tréninku si vybere opravdu každý. Samozřejmostí je také odborné poradenství. Na majálesu si budete moci vyzkoušet hooping.

 

DLAŽKA  Dlažka léto (ringo)

Dlažka je členem sdružení Duha, je to organizace pro děti a mládež, pobyt v přírodě a recesi se sídlem v Přerově. V současnosti preferuje ze svých aktivit míčové hry, turistiku, horská kola a netradiční sporty v přírodě, v kultuře – hry, jam sessiony, tanec, recesi, dětské tábory, tábory pro mládež či tábory pro rodiče s dětmi. Na majálesu se můžete těšit na úterní Ringo turnaj pro 8 tříčlenných týmů (hlásit se můžete do 27. dubna na e-mailu michal.smid@olomouckymajales.cz) a ve středu na volný program v Bezručových sadech.

 

FAMFRPÁL Famfrpál

Famfrpál, slavná hra dorazila z Bradavic až do Olomouce. Střelci, odrážeči, brankář, chytač, camrál, potlouky, zlatonka a samozřejmě i košťata a obruče vás zcela pohltí do čarodějného světa. V mudlovské České republice neobvyklá hra, v centru Hané má již však skupinu příznivců tvořící tým. Přijďte se v úterý podívat a vyzkoušet si vše na vlastní kůži na otevřený trénink, určitě nebudete litovat.

 

FITCENTRUM GAMBARE Gambare

Pokud hledáte způsob, jak se zbavit přebytečných vánočních, velikonočních, “poslednoročních” kil, zastavte se do Fitcentra Gambare. Můžete si vybrat mezi posilovnou, skupinovými lekcemi, individuálním tréninkem nebo se nechat namasírovat. Ve skupinových lekcích najdeme tabatu, pilates, zumbu, kruhový trénink a ne příliš známý fitbox žen. Stačí se stavit v rámci majálesového programu v Bezručových sadech.

 

LAKROS Lakros

Český lakros je sport vycházející z indiánských kmenových bojů, kde se mu říkalo Bagataway (malý bratr války). Jedná se o rychlou, atraktivní a kontaktní hru. Hraje se s jednoruční lakrosovou holí, která je specifická pouze na území České republiky. Ne nadarmo se lakrosu přezdívá „nejrychlejší hra na nohách“ díky rychlosti přechodu z obrany do útoku tomu tak skutečně je. Přijďte si majálesový lakros vyzkoušet ve středu na vlastní kůži. 

 

LANOVÉ CENTRUM PROUD LC Proud

Lanové centrum Proud v Olomouci vzniklo jako první volnočasové zařízení svého druhu v České republice a také ve střední Evropě. Návštěvníci v areálu nedaleko univerzitní sportovní haly najdou nízké a vysoké lanové překážky nebo lezeckou stěnu a lanovky, především však skvělé prostředí pro vaše odreagování, školní zápolení, oslavu nebo třeba uspořádání teambuildingového odpoledne. Ve spolupráci s lanovým centrem připravujeme na majáles soutěž ve stavění věže z pivních beden. 

 

OWL LONGBOARDS

S láskou k ruční práci a patřičnou péčí ke kvalitnímu javorovému dřevu vyrábí hulínská značka Owl Longboards své skateboardy, longboardy, cruisery a balance boardy. Za všemi prkny s logem sovičky stojí poctivá lidská práce, na jejímž konci naleznete mimo jiné výrobky, které si budete moci zapůjčit a vyzkoušet i na stánku Owl Longboards na majálesu. Můžete se těšit na workshop, prezentaci longboardů a spoustu zábavy. 

 

PLAY WITH BALLS PlayWithBalls

Vidět svět očima koule. Tento netradiční zážitek vám dopřejí bumperballs. Stát se obří nafukovací bublinou vám dopřejeme i na majálese. Pod vedením zkušeného týmu z Play With Balls máte možnost zahrát si bumper fotbal a další hry, při kterých je pošťuchování více než dovoleno. Pokud vám narážení lidí v koulích do sebe navzájem připadá dětinské, nejspíš jste to ještě nezkusili. Zastavte se v hlavní den oslav v Bezručových sadech, bumperbally jistě nepřehlédnete. 

 

POWERJÓŽENÍ Powerjóžení

Power jóga vychází z hathajógy, ale narozdíl od klasické jógy, kdy se v každé pozici setrvává poměrně dlouho, se v power józe pozice dynamicky střídají. Důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost, powerjóga je proto náročnější než klasická jóga a může pomoct při hubnutí. Další výhodou powerjógy je, že se mimo jiné zaměřuje i na hluboko uložené stabilizační svaly, které zachovávají správné držení těla a pomáhají držet rovnováhu. P.S.: Pokud můžete, vezměte si ve čtvrtek 5. května karimatku či deku s sebou, začínáme ve 14:30.

 

PRAGULIC OLOMOUC Pragulic Olomouc

Prostřednictvím neziskové organizace můžete zažít netradiční prohlídku města Olomouce. Památky, chlouby, zákoutí a místa, kde se nechodí každý den, Vám budou představeny, tak jak na ně pohlíží člověk se zkušeností života na ulici. V pondělí 2. května proběhnou dvě prohlídky, na které je potřeba se předem rezervovat na webu. Za zvýhodněnou cenu prohlídky poznejte Olomouc trochu jinak s lidmi, kteří i přes nepřízeň osudu jsou pozitivně naladěni a chtějí inspirovat ostatní svým příběhem. 

 

RADOST Z POHYBU rzp

Radost z pohybu je web plný zajímavostí o pohybu a tipů na aktivní trávení volného času, vznikající na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého. O pohybu se však na Radosti jen nepíše. Tým webu pořádá mimo jiné pravidelné běžecké tréninky Jogito ergo sum, projížďky na in-line bruslích Roll UP a pěší výlety Větrání. O všech těchto aktivitách se na Majálesu dozvíte. A dojde i na pohyb – přichystán je druhý ročník Výběhu Michalských schodů.

 

RIDE ON rideon

Za názvem RideOn nehledejte jen prodejnu a půjčovnu koloběžek, ale také zážitkovou agenturu, která pořádá pravidelné vyjížďky v okolí Svatého Kopečku, Litovelským Pomoravím a dalšími zajímavými místy. V rámci majálesového programu se můžete v úterý 3. května těšit na odpolední a večerní vyjížďky křížem krážem olomouckými parky. Společnou jízdu si budete moci užít za zvýhodněnou cenu 100 Kč.

 

ROPE SKIPPING Rope Skipping

Myslíte si, že je skákání přes švihadlo nuda? Možná ano, ale to jste ještě nezkusili tohle! Rope skipping je sportovní forma skákání přes švihadlo, která kloubí náročnější free style prvky se švihadly různých délek s gymnastikou, tancem a dalšími pohybovými aktivitami. Tento sport vám ukáže, že se dá skákat nejen snožmo, ale dokonce i jinak, než jen po nohou. Tam, kde končí skákání přes švihadlo, začíná totiž rope skipping.

 

SLACKLINE OLOMOUC slackline

Spolek lidí provozujících balancování, chůzi a skoky na popruhu nataženém mezi dvěma stromy. Jedná se o dynamický sport, o moderní formu provazochodectví, při kterém se pro balancování používá jen vlastní tělo a ve kterém se zábavnou formou spojuje fyzická, psychická, individuální i komunitní stránka. Jde o zábavu pro všechny bez rozdílu. Slacklinisty můžete nejčastěji potkat ve Smetanových sadech, na majálesu je ovšem najdete i v sadech Bezručových, kde za nimi můžete přijít a slackline si vyzkoušet na vlastní kůži, rádi pomůžou. 

 

ULTIMATE FRISBEE Ultimate Frisbee

Baví vás házet si diskem a chcete tomu dát větší rozměr? Chcete se naučit házet overy, banány nebo sekery, zažít spoustu zábavy a vybít přebytečnou energii? Pak je tady pro vás Ultimate frisbee. Na hřišti s koncovou zónou na každé straně hřiště hrají dva týmy po sedmi lidech. Cílem je získat více bodů než soupeř tím, že se hráčům jednoho družstva podaří “proházet” disk za pomocí přihrávek až do soupeřovy koncové zóny.

 

UNITED GAMES OF NATIONS
United Games of Nations

United Games of Nations je celosvětová organizace sdružující mladé lidi s cílem motivovat populaci k aktivnímu a smysluplnému životu. Realizuje setkávání, tábory a další programy za účelem seberozvoje, poznáváním sebe, okolí, národních kultur, zvyků a globálních problémů. Česká pobočka této celosvětové organizace sídlí v Olomouci a pro návštěvníky Olomouckého majálesu si připraví zábavný program v Krytu civilní obrany, neváhejte navštívit. 

 

ZAPARKUJ zaparkuj

Oživení olomouckých parků a dalších zajímavých lokalit si dala za cíl společná iniciativa Univerzity Palackého, olomouckého magistrátu a Výstaviště Flora. Taneční dostaveníčka, filmové projekce, sportovní aktivity a také třeba doprovodný program loňského majálesu, to vše během první Zaparkuj sezony vytáhlo “ven” stovky, možná tisíce lidí. Letos tomu jistě nebude jinak, program se pomalu, ale jistě plní.