Soutěže 2016

NEJLEPŠÍ MASKY V PRŮVODUmajales2015-vyber-18

Stejně jako v předchozích letech je nedílnou součástí majálesu alegorický průvod městem a korunovace krále na balkoně radnice na Horním náměstí. Tentokráte je téma majálesu a průvodu Škola základ života! Více než vítány jsou tedy všechny masky, kostýmy a převleky, které se ke škole vážou. Ať už půjdete za přísnou učitelku, Válečka z Kamarádů, Pythagorovu větu nebo za Jana Amose Komenského, můžete své masky poměřit s ostatními. Jakmile totiž dorazí průvod z náměstí s králem v čele do Bezručových sadů, zasedne honosná porota, která bude vybírat nejzdařilejší maskovací počiny. Chcete-li tedy vyhrát ceny v hodnotě přes 15 tisíc korun, dejte si záležet! Průvod vyjde ve středu 4. května z nádvoří Zbrojnice přesně ve 12.40!

WORKSHOP ŠKOLNÍCH TRANSPARENTŮ

My vám s přípravou navíc rádi pomůžeme. Ještě než průvod vyrazí ze Zbrojnice k radnici, můžete se zapojit do workshopu dotváření masek a transparentů, které jsme pro vás připravili a jež si můžete nadepsat. Workshop odstartuje v 11.30 na nádvoří Zbrojnice a skončí chvíli před jednou hodinou, kdy vyrazíme společně přihlížet korunovaci krále!

MAJÁLESOVÁ FOTOSOUTĚŽ

Fotíš rád a chystáš se na letošní ročník Olomouckého Majálesu? Zapoj se do naší soutěže a vyhraj zajímavé ceny! Sdílej na Facebooku či Instagramu fotky s „#fotimmajalesUP“ a čekej, které tři fotky vybere majálesová porota jako ty nejzdařilejší nebo nejoriginálnější. Zároveň vyhrává i fotografie s největším počtem liků. Soutěž probíhá po celý Majáles od 2. do 7. května a vyhrát můžeš třeba lístky na hudební festivaly, dárkové poukazy a další věcné ceny.

ŠKOLNÍ BURZA ZÁŽITKŮburza zážitků

Společně s Olomouckým majálesem se v druhé polovině dubna přesuneme do virtuálního světa aukcí a ty můžeš být u toho! Díky majálesu získáš zážitek, který ti jen tak někdo neodpáře. Je libo squash, kino, koupel, vaření, výlet nebo hraní v kapele s tvým oblíbencem z fakulty? Spolužák nebo kamarádka? Ne! My ti zařídíme přímo tvého doktora nebo vytouženou magistru! Dražit se bude pomocí Facebooku, kde do komentářů pod osobností napíšeš finanční částku, kterou jsi ochoten za daný zážitek zaplatit. Tu si následně budeš muset moc dobře pohlídat, neboť ostatní budou chtít taky! Pokud zvítězíš a tvá částka bude nejvyšší, odměna tě nemine. Výsledná suma ze všech dražených zážitků poputuje na Dětský domov Olomouc, který si naši pomoc skutečně zaslouží. V současné době je útočištěm pro 48 dětí, kterým poskytuje nejen zázemí, ale pomáhá jim také rozvíjet jejich tvorbu, koníčky a potenciál. Akce se uskuteční během majálesového dění, tedy 2. – 7. 5. 2016. Je tak pouze na tobě, jak se svou šancí naložíš, oni totiž na ocet rozhodně nezůstanou a za školu si klidně vyjdou s jiným zájemcem. Vyvolávací cena začne na 200,- Kč, ale bude třeba přiložit pod kotlem. Sklidíš ovace dětí, pro které budeš rázem hrdinou, nebo skončíš v propadlišti dějin?
Více v článcích na webu a Facebooku Olomouckého majálesu.

SOUTĚŽ S OXFORD BOOKSHOPOXFORD

Čteš rád knihy v originále? Chceš si procvičit jazyk a hledáš vhodnou učebnici?

Oxford Bookshop v Ostružnické ulici je knihkupectví, které se specializuje na cizojazyčnou literaturu. V rámci Olomouckého Majálesu jsme pro vás připravili soutěž o poukaz na nákup knih dle vlastního výběru v hodnotě 2000 Kč. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku:

Kolik titulů máme skladem na naší prodejně Oxford Bookshop v Ostružnické ulici?

a) 7 000
b) 11 000
c) 15 000

Své odpovědi zasílejte do čtvrtka 28. 4. 2016 na email: martina.mikova@olomouckymajales.cz, jako předmět emailu uveďte SOUTĚŽ S OXFORD BOOKSHOP. Výherce vylosujeme v pátek 29. 4. 2016.