Outdoorové aktivity a exhibice 2018

Stejně jako v předchozích letech pro vás i letos připravujeme mnoho outdoorových a sportovních aktivit, které najdete ve středu 9. května v Bezručových sadech. 

CENTRUM APA 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 8:00–12:00  a 14:00–19:00

centrumapaPrakticky orientované pracoviště Fakulty tělesné kultury UP se zaměřuje na celospolečenskou inkluzi osob se specifickými potřebami, a to zejména prostřednictvím pohybových aktivit. Centrum APA zajišťuje podporu tělesné výchovy, sportu a vytváří možnosti aktivního trávení volného času lidí se zdravotním postižením. Organizuje také inkluzivní pobytové a sportovní akce, vzdělávací workshopy či osvětové akce. Pracovníci vydávají odborné publikace a metodické materiály a pod hlavičkou Centra APA funguje také půjčovna sportovně-kompenzačních pomůcek. Na majálesu se seznámíte např. s monoski, tandemovým kolem či handbikem. Přijďte nás navštívit.

 

RADOST Z POHYBU

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 14:00–19:00

rzp

Radost z pohybu je web vznikající na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého. Nabízí mnoho zajímavostí o pohybu a tipů na aktivní trávení volného času.  Tým webu přitom nesedí jen za monitorem, ale pořádá mimo jiné pravidelné běžecké tréninky Jogito ergo sum, pěší výlety Větrání či sérii procházek Okolo Olomouce a spolupracuje s organizátory dalších akcí, jako jsou například cykovyjížďky a závody UrbanBajk. O všech těchto aktivitách se na majálesu dozvíte. A dojde i na pohyb –  těsně před propuknutím majálesu se můžete vydat na Větrání v okolí Litovle, v centru majálesového dění pak budou připraveny aktivity, které vám zaručeně vykouzlí úsměv ve tváři a přinesou dobrý pocit a radost z pohybu.

 

SLACKLINE OLOMOUC

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 14:00–19:00

Spolek lidí provozujících balancování, chůzi a skoky na popruhu nataženém mezi dvěma stromy. slacklineJedná se o dynamický sport a moderní formu provazochodectví, při kterém se pro balancování používá jen vlastní tělo a v němž se zábavnou formou spojuje fyzická, psychická, individuální i komunitní stránka. Jde o zábavu pro všechny bez rozdílu. Slacklinisty můžete nejčastěji potkat ve Smetanových sadech, na majálesu je ovšem najdete i v sadech Bezručových, kde za nimi můžete přijít a slackline si vyzkoušet na vlastní kůži. Zkušení vám rádi pomůžou. 

 

ZAPARKUJ

Bezručovy sady – park | úterý 8. 5. 2018 | 21:00 | Filmová projekce Zaparkuj
Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 14:00–19:00

Oživení olomouckých parků a dalších zajímavých lokalit si dala za cíl společná zaparkujiniciativa Univerzity Palackého, olomouckého magistrátu a Výstaviště Flora. Tancovačky, filmové projekce, sportovní aktivity a také třeba doprovodný program loňského majálesu, významného Absolventského setkání či festivalu Fingers Up a dalších. Letní Zaparkuj sezona každoročně vytáhne „ven“ na tisíce lidí. Letos tomu určitě nebude jinak, program se pomalu, ale jistě plní. Na majálesu bude k dispozici půjčovna sportovního vybavení a odpočinková zóna s deskovými hrami. Zaparkujte v parku s námi.

 

FAMFRPÁL 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Famfrpál

Slavná hra dorazila z Bradavic až do Olomouce. Střelci, odrážeči, brankář, chytač, camrál, potlouky, zlatonka a samozřejmě i košťata a obruče vás zcela vtáhnou do čarodějného světa. V mudlovské České republice neobvyklá hra, která však má v centru Hané skupinu příznivců tvořící tým. Přijďte se v úterý podívat a vyzkoušet si vše na vlastní kůži na otevřený trénink, určitě nebudete litovat.

 

CIRK ATUM 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Fitness studio zabývající se nejen cirkusovou akrobacií se zaměřením např. na Aerial Silks, AirAcro, D-yogi fly, ale i cvičením pro děti či praktickými workshopy. Přijďte si některé z těchto aktivit vyzkoušet na vlastní kůži. A nebojte se, o bezpečnost se postará zkušený lektorský tým. Nebo byste snad radši pronikli do světa triku a žonglování? I to vám Cirk Atum umožní – nesmíte vynechat.

 

RINGO OLOMOUC 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Ve spolupráci s organizacemi Dlažka a univerzitní iniciativou Zaparkuj vznikla v roce 2017 skupinka olomouckých nadšenců hry ringo, která se pravidelně schází v parku, aby si pro radost zahrála. A co je k takové radosti potřeba? Travnatý prostor, hřiště, síť, gumový kroužek a správná parta lidí. O tom, že o zábavu není při samotné hře nouze, se můžete přesvědčit sami. Těšíme se, že si s vámi zahrajeme přímo na majálesu. A pozor – chystáme i velký ringo turnaj ihned po majálesu! Máte tak skvělou příležitost si najít tým, nebo přijít jen tak a vyzkoušet si hru, kterou si každý zamiluje! Těší se na vás tým Ringo Olomouc!

 

ULTIMATE FRISBEE – FRKOT 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Baví vás házet si diskem a chcete tomu dát větší rozměr? Chcete se naučit házet overy, banány nebo sekery, zažít spoustu zábavy a vybít přebytečnou energii? Pak je tady pro vás Ultimate frisbee. Na hřišti s koncovou zónou na každé straně hřiště hrají dva týmy po sedmi lidech. Cílem je získat více bodů než soupeř tím, že se hráčům jednoho družstva podaří „proházet“ disk za pomoci přihrávek až do soupeřovy koncové zóny. Sejdeme se ve středu v Bezručových sadech. S sebou nezapomeňte dobrou náladu a chuť zahrát si.

 

FOTBAL PRO ROZVOJ 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Fotbal je celosvětovým sportovním fenoménem a i vy se můžete zapojit do iniciativy Fotbal pro rozvoj a společně kopat za lepší svět. Fotbal pro rozvoj slouží k prezentaci fair-play nejen na hřišti, ale i v celém životě. Cílem aktivit Fotbalu pro rozvoj je snaha rozvíjet hodnoty lidí, jako jsou respekt, tolerance, zodpovědnost a schopnost komunikace. Ke hře není potřeba rozhodčí, pravidla se nastavují na místě a samotní hráči na ně dohlížejí. Nikdy se nehledí na pohlaví nebo barvu kůže. Zapojit se může opravdu každý. Zelená je tráva, fotbal to je…!

 

REKOLA 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Rekola jsou první český bezstanicový bikesharing. Půjčování růžových kol je jednoduché. K cestování potřebujete jen mobilní telefon a vlastní nohy jako pohon. Služba funguje přes mobilní či webovou aplikaci nebo za pomoci SMS a Messengeru. Všechny jízdy do 15 minut jsou pak zdarma díky Hellobank!

 

POLE DANCE APOKALIPS 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Pole dance se nerovná go-go tanci u tyče. Je to fyzicky náročná aktivita, která spojuje tanec, gymnastiku a akrobacii. „Hadí ženy“, které se omotávají kolem vertikální tyče, jsou silné, ladné a pružné zároveň. Přesně takové jsou i zkušené lektorky ze studia Apokalips, které se jako první v Olomouci zaměřuje na výuku akrobatických vzdušných sportů. Studio nenabízí pouze lekce pole dance, ale i pole fitness, ay fly training, aerial hoops, taneční lekce twerk, pole twerk, contempole a mnoho dalších. Na ukázky se můžete těšit v rámci majálesového programu.

 

OWL LONGBOARDS 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

S láskou k ruční práci a patřičnou péčí ke kvalitnímu javorovému dřevu vyrábí hulínská značka Owl Longboards své skateboardy, longboardy, cruisery a balance boardy. Za všemi prkny s logem sovičky stojí poctivá lidská práce, na jejímž konci naleznete mimo jiné výrobky, které si budete moci zapůjčit a vyzkoušet i na stánku Owl Longboards na majálesu. Můžete se těšit na workshop, prezentaci longboardů a spoustu zábavy.

 

AKADEMIK SPORT CENTRUM 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Akademik sport centrum UP je univerzitní zařízení, které zajišťuje sportovní a jiné volnočasové programy pro studenty, zaměstnance i veřejnost. Základem jsou pravidelné sportovní programy čítající bezmála 40 sportovních aktivit, mezi které se řadí aerobní cvičení, sportovní hry, relaxační cvičení, tance a bojová umění. Akademik centrum dále organizuje pobytové sportovní letní a zimní kurzy se zaměřením na lyže, snowboard, telemark, skialpinismus, sněžnice, lezení na cvičných skálách, vodácké kurzy, cyklo výlety, in-line atd. Ve středu se můžete těšit na cvičení pilates, kruhový trénink, zumbu aj. Vaše seřízená mířidla pak důkladně prověří lukostřelba umístěná přímo v parku u hradeb.

 

JÓGA

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2019 | 14:00–19:00

Gleb Mazin pochází z Ukrajiny, ale žije a studuje v Olomouci. Všechno začalo, když jako téměř každý člověk hledal odpovědi na základní otázky o životě a na této cestě vyzkoušel řadu věcí. K józe se dostal před pěti lety, když ho kamarádka pozvala do jóga-kempu. Ve skutečnosti tam strávil týden, ale připadalo mu to spíš jako měsíc. Nasbíral tam vynikající zkušenosti, díky nimž si uvědomil, že v józe najde odpověď na všechny své otázky. Okamžitě se začal józe věnovat naplno – nejprve jen fyzickému cvičení, postupně se však dostal i k literatuře a lekcím na tuto tematiku, upravil stravování a celý svůj životní styl a dodnes nepřestává objevovat nové taje jógy.

Říká se, že pravá jóga začíná v době, kdy opustíte podložku. A přesně tímto principem se Gleb snaží řídit. Během společného cvičení na majálesu se s pozorností ponoříme do vnitřního světa a procvičíme si jak tělo, tak mysl. Na závěr dojde k diskuzi o tom, jak jóga může zlepšit nejen zdraví, ale celý život. Těšíme se na setkání!

 

PLAY WITH BALLS 

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 14:00–19:00

Jaké to je být umístěný v kouli a přitom běhat, narážet, válet se apod.? Tento netradiční zážitek vám dopřejí bumperbally. Pod vedením zkušeného týmu z Play With Balls se rázem stanete obří nafukovací bublinou a dále máte o zábavu zaručeně postaráno. Vyzkoušejte si parádní hry, při kterých je pošťuchování více než dovoleno. Pokud vám narážení lidí v koulích do sebe navzájem připadá dětinské, nejspíš jste to ještě nezkusili. Prostor s bumperbally rozhodně v parku nepřehlédnete. Přijďte a vyzkoušejte.

 

LAKROS

Bezručovy sady – park | středa 9. 5. 2018 | 14:00–19:00

Český lakros je sport vycházející z indiánských kmenových bojů, kde se mu říkalo Bagataway (malý bratr války). Jedná se o rychlou, atraktivní a kontaktní hru. Hraje se s jednoruční lakrosovou holí, která je specifická pouze na území České republiky. Ne nadarmo se lakrosu přezdívá „nejrychlejší hra na nohách“. Přijďte si majálesový lakros vyzkoušet ve středu do Bezručových sadů na vlastní kůži.