Outdoorové aktivity a exhibice 2017

Stejně jako v loňském roce jsme pro vás připravili spousty outdoorových a sportovních aktivit, které najdete především v úterý 2. a ve středu 3. května v Bezručových sadech. Neb i tělocviku je potřeba aneb Ve zdravém těle zdravý duch!

 

AKADEMIK SPORT CENTRUMakademik

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 14:00-17:00
Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Akademik sport centrum UP je univerzitní zařízení, které zajišťuje sportovní a jiné volnočasové programy pro studenty, zaměstnance i veřejnost. Základem jsou pravidelné sportovní programy čítající bezmála 40 sportovních aktivit, mezi které se řadí aerobní cvičení, sportovní hry, relaxační cvičení, tance a bojová umění. Akademik centrum dále organizuje pobytové sportovní letní a zimní kurzy se zaměřením na lyže, snowboard, telemark, skialpinismus, sněžnice, lezení na cvičných skálách, vodácké kurzy, cyklo výlety, in-line atd. V úterý se můžete těšit na cvičení pilates, kruhový trénink a zumbu, ve středu vás prověří lukostřelba a pro děti výtvarná dílna.

 

APOKALIPS POLE DANCE STUDIO apokalips

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Pole dance se nerovná go-go tanci u tyče. Je to fyzicky náročná aktivita, která spojuje tanec, gymnastiku a akrobacii. “Hadí ženy”, které se omotávají kolem vertikální tyče, jsou silné, ladné a pružné zároveň. Přesně takové jsou i zkušené lektorky ze studia Apokalips, které se jako první v Olomouci zaměřuje na výuku akrobatických vzdušných sportů. Studio nenabízí pouze lekce pole dance, ale i pole fitness, ay fly training, aerial hoops, taneční lekce twerk, pole twerk, contempole a mnoho dalších. Na ukázky se můžete těšit v rámci majálesového programu. 

 

CENTRUM APA centrumapa

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Hlavním smyslem Centra APA, které působí od roku 2011 při katedře aplikovaných pohybových aktivit na Fakultě tělesné kultury UP, je podpora celospolečenské integrace osob se specifickými potřebami, nejčastěji se zdravotním postižením, do majoritní společnosti. Centrum APA aktivně přispívá socializaci a vzdělávací činnosti prostřednictvím sportu, tělesné výchovy a volnočasových aktivit. Na majálesu si budete moci vyzkoušet monoski či jízdu na tandemovém kole. V pondělí navíc Centrum APA pořádá v Pevnosti Poznání program “pÁPÁ hrátky” pro děti předškolního věku a v úterý Sportovní dopoledne pro olomoucké speciální školy a spolky pro osoby se zdravotním postižením.

 

CENTRUM POHYBU OLOMOUC Centrum pohybu OL

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Centrum pohybu Olomouc aneb cvičení pro každého nabízí pohybové aktivity pro děti, fitness pro dospělé, seniory a díky bezbariérovým tělocvičnám i pro osoby s postižením. Z široké nabídky programů, lekcí a individuálních tréninků si vybere opravdu každý. Centrum pohybu Olomouc chystá stále nové programy a objevuje nové trendy, které nabízí svým klientům. Samozřejmostí je odborné poradenství.

 

CIRK ATUM 

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Fitness studio zabývající se nejen cirkusovou akrobacií se zaměřením např. na Aerial Silks, AirAcro, D-yogi fly, ale i cvičením pro děti či praktickými workshopy. Vyzkoušet si vybrané cirkusové prvky vzdušné akrobacie bude možné ve středu v Bezručových sadech. A nebojte se, o bezpečnost se postará zkušený lektorský tým. Rádi byste se vznesli nad zemský povrch? Cirk Atum vám to umožní – nesmíte vynechat.

 

DECATHLON

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Velkoobchod se sportovním a outdoorovým vybavením, které je dostupné pro všechny skupiny lidí, nabízí zboží určené pro více než 70 sportů. V hlavní majálesový den neváhejte navštívit prezentační stánek, kde se dozvíte více. A protože Decathlon Olomouc podporuje sportovní akce všeho druhu, nabídne návštěvníkům možnost zahrát si mini stolní tenis či prověřit své schopnosti při míření a střelbě na koš.

 

DLAŽKA  Dlažka léto (ringo)

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 13:00-18:00

Dlažka je členem sdružení Duha, je to organizace pro děti a mládež, pobyt v přírodě a recesi se sídlem v Přerově. V současnosti mezi svými aktivitami preferuje míčové hry, turistiku, horská kola a netradiční sporty v přírodě. Organizuje jam sessions, taneční akce, dětské tábory, tábory pro mládež či tábory pro rodiče s dětmi. V úterý 2. května se můžete těšit na 2. ročník majálesového Ringo turnaje pro 8 tříčlenných družstev. Pro nepřihlášené bude možnost se na místě dodatečně nahlásit a vyzkoušet si hru se vším všudy.

 

FAMFRPÁL Famfrpál

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 15:00-16:30

Famfrpál, slavná hra dorazila z Bradavic až do Olomouce. Střelci, odrážeči, brankář, chytač, camrál, potlouky, zlatonka a samozřejmě i košťata a obruče vás zcela vtáhnou do čarodějného světa. V mudlovské České republice neobvyklá hra, která však má v centru Hané skupinu příznivců tvořící tým. Přijďte se v úterý podívat a vyzkoušet si vše na vlastní kůži na otevřený trénink, určitě nebudete litovat.

 

FREESTYLE FOOTBALL

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 15:30-19:00

O tom, že s fotbalovým míčem se dají dělat neuvěřitelné kousky se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Pohledem na žonglérské dovednosti a fantastické triky profesionálních umělců s míčem Vám zamrzne výraz údivu. Freestyle football není jen sport. Je to životní styl, kde se žonglování s fotbalovým míčem stává uměním. Nechte se uchvátit, případně i vy sami ukažte co s míčem dovedete.

 

LAKROSLakros

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 18:00-19:00

Český lakros je sport vycházející z indiánských kmenových bojů, kde se mu říkalo Bagataway (malý bratr války). Jedná se o rychlou, atraktivní a kontaktní hru. Hraje se s jednoruční lakrosovou holí, která je specifická pouze na území České republiky. Ne nadarmo se lakrosu přezdívá „nejrychlejší hra na nohách“. Díky rychlosti přechodu z obrany do útoku tomu tak skutečně je. Přijďte si v úterý do Bezručových sadů majálesový lakros vyzkoušet  na vlastní kůži.

 

LANOVÉ CENTRUM PROUD LC Proud

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Lanové centrum Proud v Olomouci vzniklo jako první volnočasové zařízení svého druhu v České republice a také ve střední Evropě. Návštěvníci v areálu nedaleko univerzitní sportovní haly najdou nízké a vysoké lanové překážky nebo lezeckou stěnu a lanovky, především však skvělé prostředí pro vaše odreagování, školní zápolení, oslavu nebo třeba uspořádání teambuildingového odpoledne. Ve spolupráci s lanovým centrem připravujeme na majáles soutěž ve stavění věže z pivních beden. 

 

MAMUT SKIPPERS

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Myslíte si, že je skákání přes švihadlo nuda? Možná ano, ale to jste ještě nezkusili tohle! Rope skipping je sportovní forma skákání přes švihadlo, která spojuje náročné freestyle prvky se švihadly různých délek s gymnastikou, tancem a dalšími pohybovými aktivitami. Mladé slečny z přerovského klubu Mamut Skippers Vám ukáží, že se dá skákat nejen snožmo, ale dokonce i jinak, než jen po nohou. Tam, kde končí skákání přes švihadlo, začíná intenzivní a umělecké Rope skipping.

 

MISTR ÚNIKU

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Máte rádi adrenalin a skvělou zábavu? Chcete potrápit své mozkové závity? Pak byste měli vyzkoušet nevšední zážitek, který vám s naší únikovou hrou zaručíme. Mistr úniku je úniková hra, která vznikla díky nadšení dvou lidí, kteří chtějí tuhle zábavu šířit dál a nechtějí si nechávat zapeklité situace, šifry a tajemná hesla k rozluštění jen pro sebe. Cíl únikové hry je jediný – dostat se z místnosti co nejrychleji, nejpozději ve stanoveném časovém limitu (obvykle 60 min). My vymysleli hru, na vás je přijít na to, jak uniknout.

 

OWL LONGBOARDS

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

S láskou k ruční práci a patřičnou péčí ke kvalitnímu javorovému dřevu vyrábí hulínská značka Owl Longboards své skateboardy, longboardy, cruisery a balance boardy. Za všemi prkny s logem sovičky stojí poctivá lidská práce, na jejímž konci naleznete mimo jiné výrobky, které si budete moci zapůjčit a vyzkoušet i na stánku Owl Longboards na majálesu. Můžete se těšit na workshop, prezentaci longboardů a spoustu zábavy. 

 

PLAY WITH BALLS PlayWithBalls

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Vidět svět očima koule. Tento netradiční zážitek vám dopřejí bumperballs. Stát se obří nafukovací bublinou vám dopřejeme i na majálese. Pod vedením zkušeného týmu z Play With Balls máte možnost zahrát si bumper fotbal a další hry, při kterých je pošťuchování více než dovoleno. Pokud vám narážení lidí v koulích do sebe navzájem připadá dětinské, nejspíš jste to ještě nezkusili. Zastavte se v hlavní den oslav v Bezručových sadech, bumperbally jistě nepřehlédnete.

 

PRAGULIC OLOMOUC

Centrum města | úterý 2. 5. 2017 | 14:00 a 16:00

Nezisková organizace Pragulic Olomouc organizuje prohlídky města trochu jinak, než jste zvyklí. Průvodci jsou lidé bez domova, kteří vám ukáží místa bezprostředně spojená s jejich životy. Některé jsou veselými, jiné smutnými připomínkami života na ulici. Oba průvodci jsou našimi kolegy, spolupracujeme s nimi dlouhodobě. Tento projekt nepřináší našim průvodcům jen finanční pomoc, ale díky kontaktu s lidmi také možnost zdokonalovat se v sociálních dovednostech a vyjít z každodenní rutiny.

V rámci majálesu uspořádáme za zvýhodněnou cenu dvě prohlídky, a to v úterý 2. května ve 14:00 a 16:00. Registrujte se na stránkách www.olomouc-pragulic.cz. Poznejte Olomouc trochu jinak s lidmi, kteří jsou i přes nepřízeň osudu pozitivně naladěni a chtějí inspirovat ostatní svým příběhem.

 

RADOST Z POHYBU rzp

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Radost z pohybu je web plný zajímavostí o pohybu a tipů na aktivní trávení volného času, vznikající na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého. O pohybu se však na Radosti jen nepíše. Tým webu pořádá mimo jiné pravidelné běžecké tréninky Jogito ergo sum, projížďky na in-line bruslích Roll UP a pěší výlety Větrání. O všech těchto aktivitách se na Majálesu dozvíte. A dojde i na pohyb –  během majálesových dní budou přichystány různé aktivity, které vám zaručeně způsobí úsměv ve tváři, dobrý pocit a především radost z pohybu. V úterý si zaběháte s knihou v rámci soutěže, nebo se projeďte na kolečkových bruslích ve Smetanových sadech. A středeční program v parku bude plný překvapení.

 

SLACKLINE OLOMOUC slackline

Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 14:00-19:00

Spolek lidí provozujících balancování, chůzi a skoky na popruhu nataženém mezi dvěma stromy. Jedná se o dynamický sport, o moderní formu provazochodectví, při kterém se pro balancování používá jen vlastní tělo a ve kterém se zábavnou formou spojuje fyzická, psychická, individuální i komunitní stránka. Jde o zábavu pro všechny bez rozdílu. Slacklinisty můžete nejčastěji potkat ve Smetanových sadech, na majálesu je ovšem najdete i v sadech Bezručových, kde za nimi můžete přijít a slackline si vyzkoušet na vlastní kůži, rádi pomůžou. 

 

ULTIMATE FRISBEE Ultimate Frisbee

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 16:30-18:00

Baví vás házet si diskem a chcete tomu dát větší rozměr? Chcete se naučit házet overy, banány nebo sekery, zažít spoustu zábavy a vybít přebytečnou energii? Pak je tady pro vás Ultimate frisbee. Na hřišti s koncovou zónou na každé straně hřiště hrají dva týmy po sedmi lidech. Cílem je získat více bodů než soupeř tím, že se hráčům jednoho družstva podaří “proházet” disk za pomocí přihrávek až do soupeřovy koncové zóny. Sejdeme se v úterý v Bezručových sadech. S sebou nezapomeňte dobrou náladu a chuť zahrát si.

 

ZAPARKUJ zaparkuj

Bezručovy sady – park | úterý 2. 5. 2017 | 13:00-19:00
Bezručovy sady – park | středa 3. 5. 2017 | 13:00-19:00

Oživení olomouckých parků a dalších zajímavých lokalit si dala za cíl společná iniciativa Univerzity Palackého, olomouckého magistrátu a Výstaviště Flora. Tancovačky, filmové projekce, sportovní aktivity a také třeba doprovodný program loňského majálesu, významného Absolventského setkání či festivalu Fingers Up a dalších. Letní Zaparkuj sezona každoročně vytáhne „ven“ na tisíce lidí. Letos tomu určitě nebude jinak, program se pomalu ale jistě plní. Na majálesu bude k dispozici půjčovna sportovního vybavení a odpočinková zóna s deskovými hrami. Zaparkujte v parku s námi.