Handmade zóna 2017

Ve středu 3. května najdete od 14 do 19 hodin v Bezručových sadech i prodejní stánky našich šikovných studentů a absolventů s jejich handmade originálními výrobky …

 

COŽE? BROŽE?

Stejně tak, jak jsme se zázrakem potkaly, tak jsme zázrakem začaly vyrábět brože. Začalo to procházkou po Olomócu, dlouhým studentským odpolednem to pokračovalo. První brože vznikaly nad tabulkou tmavé čokolády, další nad sklenkou dobrého vína… Prvotiny jsme na klopách našich sáček nosily my samy, teď se nám naše brožky už pět let rozlétají do světa. Milujeme módu, barvy a samozřejmě jejich kombinaci. Ta dala společně s pěnovkou vzniknout brožím od Cože? Brože?

 

FOTKA NA DŘEVO

Ručně přenášíme vytištěné fotky na dřevo. Každý kus je jedinečný, protože přenos se pokaždé vydaří jinak. S heslem „pryč od počítače“ jsme se rozhodli dělat si radost ruční prací. Nyní výsledky našeho potěšení nabízíme i ostatním. Dřevo je nejprve zpracováno na strojích a poté je to čistá ruční práce. Materiálem neplýtváme a dáváme dřevu druhou šanci. U masivu využíváme zbytky a jiné kousky, které by se jinak nepoužily. Protože nechceme být jako pásová výroba, nabídku materiálů obměňujeme.

 

HEČHOG

Značka Hečhog vznikla v roce 2016 v Olomouci a ráda by oblékala ženy všech věkových kategorií. Jejím mottem je navrátit ženskost předchozích generací. Při výrobě našich produktů je kladen důraz na jedinečnost a originalitu, a proto jsou vyráběny v malých limitovaných kolekcích. Hečhog jsou ručně ušité kousky, ke kterým je přistupováno individuálně, každý z nich je tak originál. První kolekce šatů byla inspirována retro prvky v duchu 60. let. K šatům brzy přibydou kolové sukně, pompadurky a také motýlky pro pány. Hečhog razí heslo: SUKNĚ VPŘED!!!!

 

HEJRUMBUM

Hejrumbum se snaží přinášet nové a originální nápady, které podporují svou designovost v rozmanitosti různorodých potisků a materiálů. Kolekce reprezentují především geometrické pojetí přírody, myšlenek a pocitů. Momentálně se zaměřujeme na výrobu autorských šperků z nových i recyklovaných překližek, potisk textilu a výrobu batohů z recyklovaných autopotahů či jiných látek. Používáme technologie ručního sítotisku, laseru, gravírování a 3D tisku.

 

CHAOS©MPANY | AKTIVNÍ ZEVL POINT

Umění odpočinku, alespoň na chvilinku uleví od přetlaku každodenních zmatků. Chaotické umění, co se parkem rozvlní, skýtá možnost zevlovat a sledovat, co se děje. Poskytneme k odpočinku pastelky či barev sklínku, taky štětce a papíry – když bude třeba, klidně čtyři. Papír všechno hravě vstřebá, a tak se nic zkazit nedá… Pro všechny na inspiraci ukážou tam svojí práci ostřílení umělci živě. Navíc vznikne spousta věcí, tak se stavte! Malí, velcí… Všeci chaos ze zdí znáte, a tak příležitost máte odnést si ho kousek domů. Povíme vám ještě k tomu vlastní houm mejd poezii! Umění je návykové, skrze očí působí, přinese vám pocit štěstí a navíc svět ozdobí!

 

TINY LIFE | KOMBUCHA

Je krásná, je živá, je zdravá, má své bublinky. Je hravá, nežná a jemná. Nikdy není stejná. Je vyzrálá a má svůj osobitý názor. Tradiční kombuchový nápoj, jehož kořeny jsou tisíce let staré, vzniká fermentací čaje za pomocí bakterií a kvasinek. Celý tento proces má blahodárné účinky pro naše tělo. Podporuje náš imunitní systém. Obsahuje antioxidanty, které napomáhají čistit naše tělo. Napomáhá v léčení nemocí a je prostě úžasná.

 

PARADA | ŠPERKY LŽIČKY PRO RADOST

Parada jsou především šperky z chirurgické oceli, které ručně malujeme smaltem, nebo doplňujeme polodrahokamy. Nově vyrábíme i smaltem zdobené lžičky “pro radost”. Naše výrobky jsou hravé, veselé a barevné!

 

PARAPET BOOKS | CENTRUM GRAFICKÝCH PAPÍRŮ

Parapet je knižní dílna založená v Olomouci, která navazuje na tradici knihařského řemesla, na něž nahlíží skrze trendy současného designu. Vytváříme čisté a funkční produkty, v nichž se odráží důraz na ruční výrobu za použití těch nejkvalitnějších materiálů. distribuce kreativních papírů. Od května 2016 provozujeme Centrum grafických papírů zaměřené, jak už název napovídá, na distribuci kreativních papírů.

 

SCHMUSI | ŠITÉ ŠPERKY

Rozmanité tvary a jemné barevné kombinace inspirované přírodou, přesně tak by se daly charakterizovat jsou náušnice, brože a  přívěsky, které z kvalitních skleněných korálků a komponentů Swarovski vyrábí Terezie Lorenzová.