Divadla 2018

I v letošním roce se vám na prknech, která znamenají svět, opět představí hned několik skvělých divadelních souborů. 

 

O.LI.V.Y  vs. SKeCZ

Divadelní stan | 18:00 – 19:10

Olivy vs. SKeCZ. Impro souboj mezinárodního charakteru. Domácí Olivy proti borcům, kteří přijedou z perly na Váhu, ze Žiliny s podporou jednoho bratislavčana. Jedinečný improvizační projekt, ve kterém vás budou bavit hned dva jazyky, tanec, hudba, zpěv, vepřoknedlozelo a halušky. To vše v jedinečném vystoupení, které můžou diváci přímo ovlivňovat.

 

NABALKONĚ ORCHESTRA A DIVADELNÍ HOSTÉ

Divadelní stan | 15:00 – 16:00

Hudební těleso Nabalkoně Orchestra ve spolupráci s herci divadla Nabalkoně se v 60 minutách prozpívá (možná i protančí) autorskou tvorbou spolku. Zazní písně z inscenací, filmů a písně tvořené na míru postavám z jevištních prken. Piano, violu, příčnou flétnu, kytary, bicí a zpěv doplní více či méně komické a více či méně poetické výstupy herců.
Účinkují: Krystyna Pękała, Peter Gábor, Anna Řezníčková, Julie Brožová, Magdalena Chrástecká, Adam Foldyna, Petr Šuráň, Adam Suchánek, Vít Zborník, Albina Feofilaktova, Zuzana Česáková, Filip Harviš, Veronika Jiříčková, Radka Dušková

 

DIVOKÉ HISTORKY | DIVADLO TRAMTARIE 

Divadelní stan | 20:00 – 21:30

Divoké historky jsou absurdní komedií, kterou má pod režisérskou taktovkou Filip Nuckolls. Už teď se můžete těšit na šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne prostě úplně normálně ruply nervy. Každý z nás sice snese spoustu drobných křivd každodenního života, ale čeho je moc, toho je příliš! Přesně to si řekli hlavní hrdinové Divokých historek těsně před tím, než se rozhodli vzít spravedlnost do vlastních rukou.

 

KDO JSEM JÁ A KDO JSME SPOLU| DRAMATICKÝ KURZ SENIOR

Divadelní stan | 16:00 – 16:40

Chceme přinášet témata, která nás zajímají. Pojďme se bavit o jedinečnosti každého z nás, o společných snech a předsudcích, se kterými se snažíme všichni vypořádat. Dohromady si prožijeme aktivity vycházející z textů nejen od účastníků Dramatického kurzu SENior, ale také od všech příchozích. Otevřme prostor pro přirozené setkání a sdílení našich zkušeností.

 

 

O PŘÍŠERNĚ KRÁSNÉ PRINCEZNĚ | FÉDER TÉATER 

Divadelní stan | 17:00 – 17:40

Princezny mají svůj osud dávno daný. Musí se jednoduše provdat za prince. Někdy to zkomplikuje drak nebo nudné čekání ve věži, ale jinak je to jasné jako facka. Co se však stane v případě, že je princezna ošklivá, až se jí bojí všichni princové? A nikdo ji nechce? No, to už je problém přímo královský. Pohádka pro všechny generace, při které se zabaví děti i dospělí. Inscenace je vystavěna na principech loutkového pouličního divadla ze 14.–16. století. Trvá cca 35 min a po skončení je možné nahlédnout do zákulisí a vyzkoušet si loutky.