Majáles retro: LP 2011
Za mír a diplomovou práci. Takové heslo vlálo nad vchodem do Zbrojnice 2. května 2011. Tehdy se Olomouc vrátila v čase, ulice ovládla retro atmosféra a na balkonu radnice došlo k výměně panovníků. Jindřich Štreit předal před zraky a objektivy přítomných studentů, představitelů města a univerzity a zástupců tisku korunu herečce Moravského divadla Ivaně Plíhalové… Pojďme zavzpomínat na druhý Majáles Univerzity Palackého.
Detaily máme trochu rozmazané, nechme tedy opět mluvit tehdejší reportáž, která byla k přečtení na starší verzi našeho webu a stále ji lze dohledat například v archivu Žurnálu UP. „Během odpoledních a večerních hodin se nádvoří Zbrojnice postupně zcela zaplnilo. Na své si přišli jak příznivci hudby, tak i orientálních tanců, bike trialu či karaoke. Během osmihodinového programu se na pódiu vystřídaly např. kapely Čankišou, Eggnoise nebo soul-jazzoví Navigators. Velkou odezvu u publika sklidila také mladá domácí kapela No Distance Paradise, která vystoupila v závěru programu.
V rámci doprovodných akcí se studenti zúčastnili retro karaoke, vernisáže výstavy fotografií Retro v Olomouci v Knihovně UP či velké soutěže se studentskými a neziskovými organizacemi, jež se prezentovaly v ulici Křížkovského. „Letos se nám na stáncích sešlo jedenáct studentských a čtyři neziskové organizace. Jsme velmi rádi, že o jednotlivé prezentace byl zájem a olomoučtí studenti mohli zjistit hravou formou, co dělají ve volném čase jejich spolužáci,“ dodal hlavní koordinátor majálesu Ondřej Martínek. Zájemci se tak mohli dozvědět mnohé ozahraničních studijních pobytech, praxích, laické resuscitaci, tvorbě novin nebo o tzv. geocachingu. A protože bylo tématem Majálesu UP retro, nemohla chybět ani dobová výzdoba, žlutá sodovka, céčka a cukrová vata.“
Tolik úryvek z článku, v našem archivu si můžete prohlédnout také fotky Petra Pyjera Bílka nebo zhlédnout reportáž Marka Partyše a Jakuba Žídka – ZDE. A takto vypadal tehdejší majálesový plakát:
Připravil: Martin Višňa