Konvikt plný kultury, hudby a zábavy!

Pro festivalové pondělí jsme pro vás přichystali skvělou dávku kulturního bohatství! Připojte se k nám na besedy, poslechu hudby, sledování divadelních představení a filmů.

V Šapitó bude už od rána nabitý program, který začne lekcí jógy s Baru Kutou v 10:00. Nemine nás ani vyhlášení výsledků 30. ročníku literární soutěže, do které se přihlásilo na 120 příspěvků od studujících ze všech fakult UP! Čeká nás oblíbené slam poetry – v tradičním májovém klání změří svůj poetický důvtip pět vycházejících hvězd z UP! Započneme mezinárodní sestavou plnou talentu z Česka a Slovenska, kde se představí slamerky jako Izit, Polévka, AslanSimír. Třešnička na dortu bude zářící hvězda z dubnové Šlamastyky – Krákor, připravená okouzlit svými slovy. Necháme se unést do světa tradiční cimbálové hudby! Před deseti lety se na Gymnáziu v Olomouci – Hejčíně zrodil nápad a dnes je tady skvělá cimbálová muzika Hejčíňan! Divadelní spolek Po škole vám představí jejich jednoaktovku „Další“, přijďte se pobavit a zároveň zamyslet nad absurditou každodenního života. Svou Improshow předvedou O.Li.V.Y., nezapomeňte, že každá improvizace je jedinečná a nikdy nevíte, co se bude dít! Čeká nás také beseda o tvorbě písní, hudebních videoklipech, českém showbyznysu, ale i o studiu na PdF UP či hudební pedagogice s Michalem Horákem. A pro milovníky filmů máme pro vás připravenou projekci vítězných filmů festivalu AFO. Promítat se bude ve Filmovém sále na Konviktu. Náš program na konviktu zakončíme s DJ Endeekem v Šapitó. Přijďte se bavit a užít si skvělou atmosféru! 

Toužíte po dobrodružství? Na Olomouckém Majálesu vás čekají inspirativní příběhy odvážných cestovatelů!  Můžete přijít na cestovatelské přednášky, které se budou konat v Divadelním sále Konviktu od 16:00. Veronika Jiříčková vypráví o výzvách, krásách a dobrodružstvích během její neobvyklé expedice, kterou podnikla s koloběžkou na Islandu.  Tomáš Čech se podělí o své zkušenosti s cestováním Evropou autostopem, zatímco Miky Škoda vám prozradí, co všechno můžete zažít v horách, kde začít, nebo jak se vyvarovat potížím. Pokud vás zajímá LowCost Travel, tipy na letenky a překonávání jazykové bariéry, určitě si nenechte ujít přednášku Slávka Krále.

Pro více informací nás nezapomeňte sledovat na sociálních sítích InstagramFacebook