Dan Vertígo pokřtí na majálesu debutové album

Hospodský šraml, písničkářská extempore i drobet bigbítu, k tomu kopa historek a (polo)pravd z pouličního muzicírování a života podaných přidrzlým hlasem, to je ve zkratce debutová deska Spodažebudou brněnského písničkáře Dana Vertíga, u jejíhož křtu můžete v rámci majálesu také být.

Že vám jméno Dan Vertígo nic neříká? Zkuste vzpomenout na loňskou alternativní majálesovou stage na letním kině. Řekni drogám ne. Dan je totiž jedním z mála účinkujících, kteří si své vystoupení na majálesu zopakují. Pořád nic? Pak si zkuste ještě přečíst odpovědi na otázky, jež jsme Danovi položili. Dost o něm prozradí. A když ani to nepomůže, ale jste zvědaví, pak musíte na jeho koncert v hospodě U Magora vyrazit a budete mít jasno. A teď už to mini interview, které ale berte trochu s rezervou.

Jaké je být pouliční floutek a živit se jako busker?

Zažívám přitom zvláštní pocit rozpolcenosti. Raději bych totiž byl buskerem a živil se jako pouliční floutek.

Co pro tebe znamená vydání prvního alba?

Naprosté zklamání sebou samým. Čekal jsem, že vydání debutového alba mi otevře dveře do showbyznysu. Od brněnského křtu čekám, kdy mi začnou chodit lukrativní nabídky, a ono furt nic. Počkám ještě do večera.

Co se skrývá v názvu Spodažebudou?

Význam možná časem prozradím, odkaz je však v literatuře.

Proč by lidi měli dorazit na tvůj koncert a křest k Magorovi?

Sám jsem tam původně neměl v plánu jít, pak jsem si ale na www.bandzone.cz/vertigo poslechl svoje písničky a řekl jsem si, že by to mohlo stát za to.

Jaký máš vztah k majálesům, zvlášť k tomu olomouckému, kde jsi letos spolu s Milanem Caisem z Tata bojs a divadelníky O.Li.V.Y jediní opakující se účinkující z loňska?

S Milanem jsme nejlepší kamarádi od doby, co jsem mu v olomouckém S-Cube skočil na záda a už neslezl. Od té doby nechce hrát v Olomouci koncerty beze mě, popravdě ani nemůže. Na Majálesu Univerzity Palackého se mi líbí, že má vlastní ksicht, spešl atmosféru a že ho pořádají mladí lidi z vlastní iniciativy, není to žádnej obludnej majáles přes kopírák.

Text: Martin Višňa, foto: obal alba