Anketa: Co pro tebe znamená majáles?

Uznáváme, není to zrovna originální otázka, vytahujeme ji každý rok. Ale prostě nás každý rok zajímá, jestli se názor na majáles návštěvníků nějak výrazně neliší od pohledu našeho organizátorského. Tak nám to promiňte, v dalších textech již budeme originálnější.

MarekMarek, FF, politologie
Nikdy jsem se nezúčastnil majálesu, ale majálesová atmosféra mě neminula. Je to příležitost potkat se s přáteli jinde než ve škole, v hospodě či v klubu, zapomenout na veškeré starosti ve škole, takové trochu vypadnutí z reality.

 

 

VojtaVojta, PřF, informatika
Já to beru spíš jako možnost se setkat s lidmi, které jsem dlouho neviděl, než jako studentskou oslavu. Na majáles tedy nechodím výhradně kvůli kapelám, aktivitám nebo programu. Tyhle věci jsou doplňující prvek při setkání s lidmi, kteří třeba jindy nemají čas.

 

 

EliskaEliška, FF, žurnalistika
Majáles pro mě znamená svátek jara a hudby, takovou oslavu a první vlaštovku toho, že přijde zase to super období, kdy nebudu muset chodit pod vrstvami svetrů a kabátů, protože přijde trochu pozitivnější počasí. Beru to jako super akci, příslib dobré muziky, zábavy s přáteli a studentské atmosféry. Na majáles se každý rok těším a celkem hodně dopředu přemýšlím, co si vezmu na sebe.

 

MichalMichal, PřF, mezinárodní rozvojová studia
Je to pro mě možnost oddychnout si od studentskeho stereotypu. Možnost potkat lidi z jiných fakult a při tom si poslechnout dobrou hudbu. A také ta nepřeberná paleta aktivit!

 

 

 

MartinMartin, FF, anglická filologie
Majáles je pro mě kulturní akce pořádaná ve specifický čas jako jiné festivaly. Ovšem nevím, jestli to je pro mé vrstevníky oslava nebo příležitost se dobře vypnout u koncertu kapely, kterou většina návštěvníků nezná.

 

 

Ptala se Katka Čajanková