55+5 aneb Ohlédnutí za letošním majálesem

V posledních dnech se toho na našem webu nedělo, ale to jen pro to, že jsme se jako organizátoři potřebovali zase srazit a sžít s běžným životem – škola, zkoušky, práce, však to určitě znáte. Když je ale dnes takové krásné datum, máme pro vás krátké ohlédnutí za letošním majálesem – jednak jsme do sekce Foto přidali 55 fotek z letošního pátého majálesu, zároveň ale pro vás máme pět pohledů na majáles od jeho pěti pořadatelů. 

Tomáš Mikula, fotografové

Olomoucký majáles, to je již klasicky nejzajímavější akce května, letos dokonce nejzajímavější týden května. Mnoho příležitostí pro odpočinek od zápočtů. Jsem rád, že si tolik lidí našlo čas na to, aby udělali tak skvělou atmosféru. Bez studentů by to totiž nešlo. Bylo radostí fotit a přinášet vizuální report.

Karolína Štetiarová, mediální partneři

Letos jsem se na majálesu podílela vůbec poprvé, velmi mile mě překvapil. Majáles byl skvělý, nejen co se týče hudebního programu, kde mě nejvíce zaujali KAMP!, které od té doby poslouchám každý den, ale také doprovodný program. Ve Smetanových sadech jsem si vyzkoušela longboard, podívala se do krytu civilní obrany, na parkánu jsem viděla film Hard Day‘s Night a divadlo Squadra Sua. Všechno mě to hrozně moc bavilo, potkala jsem super lidi, získala nové přátele a ještě k tomu si užila skvělý program.

Jakub Doležal, malá hudební stage

Myslím si, že se povedlo vše, jak mělo. Naše stage fungovala ukázkově a bez zpoždění, všechny kapely zahrály skvěle a i v zákulisí byly všechny naprosto v pohodě. Co se týče celkového hodnocení, tak si myslím, že se také vše povedlo, až tedy na to zpoždění na velké stagi, které bylo prvně zapříčiněno pozdějším příchodem průvodu a poté se to už vezlo…

Barbora Kristová, outdoorové aktivity

Letošní majálesování bylo relativně poklidné, i když přípravy byly dlouhé a náročné, nakonec se to vyplatilo. V hlavní den mě potěšilo počasí (samozřejmě předem objednané), protože přilákalo velké množství lidí do parku i na Korunní pevnůstku. Velkou radost mi udělala skladba aktivit, které probíhaly v Bezručových sadech, protože si mohl vybrat opravdu každý. Je pravda, že majáles mi zahubil nějakou část mozkových buněk, ale zato mi dal radost z pohledu na bavící se lidi, kteří tráví svůj volný čas venku a v přírodě – sice městské, ale alespoň nějaké.

Martin Křeček, studentské a neziskové organizace

Z pozice nováčka v organizátorském týmu hodnotím letošní majáles velmi pozitivně. Všechno fungovalo, jak mělo a během celého dne jsme nemuseli řešit žádný zásadní problém, který by narušil program. Dokonce se našel i nějaký ten volný čas na kulturní program a všemožné majálesové aktivity. Velmi pozitivně hodnotím výběr kapel, který byl dle mého názoru výborný. Jediná věc, která mě ve finále mrzí, bylo středeční počasí, které nevyšlo úplně podle plánu.

 

Slíbenou fotogalerii najdete zde.

Připravil Martin Višňa