5 + 2 nezbytností pro dnešní den

Zahřívací benefiční večer s Priessnitz nebo O.Li.V.ami je za námi, děkujeme, že jste se jej zúčastnili. A teď už šup dopřipravit si některé náležitosti, které se vám během dnešního hlavního majálesového dne rozhodně můžou hodit. Narvalové doporučují především těchto pět a dvě navíc:

1) Maska/kostým

Správný majáles začíná průvodem městem a ve správném průvodu jdou veselí studenti v maskách. Kreativitě majálesových masek se meze nekladou, takže je možné jít téměř za cokoliv! Ovšem kostým menšího ozubeného kytovce (narvala, jistě jste pochopili) by mohla mít u poroty soutěže o nejlepší masku jaksi body navíc…

2) Hlad po kultuře

Majáles bude samozřejmě plný hudby, divadel, filmů a diskuzí. Takže doporučujeme minimálně pět hodin před vypuknutím neposlouchat ani nějak jinak nekonzumovat žádnou kulturu – na majálesu jí bude dost pro všechny!

3) Radost z pohybu

Nejen během dneška, ale i během celého týdne se můžete zúčastnit nepřeberného množství sportovních a zážitkových aktiv. Ať už jde o magický famfrpál, běhání do schodů nebo třeba jízdu na koloběžce ze Svatého Kopečku. Jenže tím to nekončí – powerjóga, fotbal, lanové centrum, geocaching… Na Majálesu nebudete jen tak postávat pod pódiem, to teda ne! Pohyb, pohyb!

4) Majálesovou aplikaci

Aby vám něco neuniklo, připravili jsme aplikaci pro chytré telefony, která vám připomene, že už začíná koncert, na který chcete jít, ale vy ještě nasáváte majálesové blaho jinde. Stahovat můžete zde.

5) Mix důležitých věcí hlavně pro slečny, ale nejen pro ně

Kapesníčky na slzy štěstí, boty na skákání, boty na tančení, boty na sport a ještě jedny na divadlo, někoho, komu bude sdělovat, jak se skvěle baví…

6) Peníze

Valná většina majálesových lákadel je sice zadarmo, ale bez peněz se neobejdete. Příklad: Přes den bude takové horko, že dostanete děsnou žízeň, ale v kapse nemáte ani drobák. Co uděláte? Jasně, řeknete kámošovi, ať vám něco k pití koupí. Anebo: Budete si chtít koupit majálesové tričko. Zase řeknete kámošovi, zase mu to budete muset jednou vrátit, takže… už je to jasné, ne?

7) Dobré srdce

Souvisí s předchozím bodem. Majáles, byť je zadarmo, má benefiční rozměr a na Korunní pevnůstce bude umístěna kasička na dobrovolné vstupné, které poputuje na podporu Šance Olomouc – a ta pomáhá dětem s hematologickým a onkologickým onemocněním.

 

Takže na viděnou v průvodu, vycházíme 13:30 ze Zbrojnice!

 

Připravil Filip Zajíček, foto Ivana Procházková